Anasayfa / Genel / Spotify, 10.000 Şarkılık Kütüphane Limitini Sonunda Kaldırdı

Spotify, 10.000 Şarkılık Kütüphane Limitini Sonunda Kaldırdı

Spotify, kullanıcı sayısı milyonları aşkın bir müzik dinleme uygulaması. Bünyesinde milyarlarca şarkı barındıran bu başvuru formu, beğendiğiniz şarkıları kaydedip çevrimdışı dinleme imkânı sunuyordu ama bugüne değin çoğu kullanıcının şikâyet ettiği şey, beğendiğiniz ve kaydettiğiniz şarkıların 10.000 ile sınırlandırılmış olmasıydı.  

Olumsuz geri bildirimleri önemseyen şirket, konuyla ilgilendi ve 10.000 şarkılık kütüphane sınırlandırmasını kaldırdı. Bundan Böyle dilediğiniz kadar şarkıyı, kalp tuşuna tıklayarak kütüphanenize kaydedebilir ve indirip çevrimdışı olarak dinleyebilirsiniz. 

Spotify ’da kütüphanenize dilediğiniz değin şarkı ekleyebilirsiniz:

spotify

Şimdiye dek kullanıcılar bu şarkı limiti sebebiyle dağıtılmış yollara başvurmuştu. “Kütüphaneniz batmış” yazısıyla karşılaşan kişiler, bu şarkıları ayrı çalma listelerine atıp ardından kütüphanesinden silmek zorunda kalıyordu. Ayrı bir çözüm yoluysa her albümden belirtilmiş şarkıları kaydedip kulak vermek istediği vakit, o şarkıyı kılavuz alarak albümü açmaktı. 

Yeni yapılan bu düzenlemeyle müzik tutkunlarının listelerini düzenlemesi için bol bol vakti olduğunu söyleyebiliriz. Kütüphanenizi organize etmek ve listelerinizi düzenlemek için işe koyulmaya başlayabilirsiniz. Konu düzenlemekten açılmışken Spotify ’ın düzenleme ve filtreleme konusunda bir adım geride kaldığını biliyoruz. 

Alınan bu kararın uygulama bazlı olmadığını, sunucu ve veri operasyon tabanlı olduğunu hatırlatalım. Çalışmalarına başlayan Spotify, konuyla ilgilendiğini ve çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi. Hâlâ “Kütüphaneniz doymuş” bildirimi alıyorsanız korkmanıza gerek değil çünkü şirket, henüz her hesabın kütüphane limitini kaldırmış durumda yok. yavaşça tüm kullanıcılar için bu sınırlamanın kalkacağını söyleyen Spotify, uygulamadan kütüphane sınırınızla alakalı bildirim alıyorsanız birkaç saat içinde tekrar denemeniz gerektiğini de ekledi. 

Hakkında admin

Check Also

Sosyal Medya Şirketlerine Temsilcilik Açmaları İçin Tanınan Süre 2 Kasım'da Sona Eriyor

Sosyal Medya Şirketlerine Temsilcilik Açmaları İçin Tanınan Süre 2 Kasım’da Sona Eriyor

Geçtiğimiz temmuz ayında Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren sosyal medya yasası kapsamında Türkiye’de günlük erişimi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir