Anasayfa / Genel / SpaceX Astronotları Fırlatılmadan Önce AC/DC ’den Bir Parça Dinlemiş

SpaceX Astronotları Fırlatılmadan Önce AC/DC ’den Bir Parça Dinlemiş

Dün akşam Amerika Birleşik Devletleri ve hepimiz için koskocoman bir başarı elde edildi. ABD, hemen hemen son 10 yıldır uzaya ilk olarak her tarafta astronot yolladı. aynı zamanda SpaceX, uzaya astronot gönderen ilk özel uzay şirketi oldu. Görevde SpaceX ’in Falcon 9 roketi ve Crew Dragon kapsülü kullanıldı.

Yeni bir uzay çağını başlattığı düşünülen ve şu asıl dek başarıyla aralıksız Demo-2 görevinde Bob Behnken ve Doug Hurley isimli iki astronot yer aldı. CNN ’in haberine göre astronotlar, uzaya fırlatılma yolunda ilerlerken rock müziğin öncüsü olarak görülen gruplardan birisi olan AC/DC ’den bir parçayı dinledi.

Yolda ‘Back in Black’ dinlemişler:

spacex

Demo-2 görevini canlı olarak aktaran CNN ’in yayını sırasında John Berman, Behnken ve Hurley ’in fırlatma rampasına gittikleri sırada AC/DC ’nin klasik parçası ‘Back in Black”i dinlediklerini söyledi. Tabii bu data kendisine görevliler tarafından verilmişti.

AC/DC ’nin ikonik parçası, iki astronotun rokete doğru gittikleri sırada dinledikleri tek parça değildi. NASA ’nın yayınına tarafından Behnken ve Hurley, The Blues Brothers ’ın ‘The Girl From Ipanema ’ uyarlamasını ve ABD ’nin milli marşı The Star-Spangled Banner ’ı dinlemişlerdi.

spacex

Falcon 9 roketiyle gönderilen Crew Dragon ’ın içinde bulunan Doug Hurley ve Bob Behnken, derhal Milletlerarası Uzay İstasyonu ’na varmak üzereler. İki astronot, Crew Dragon Milletlerarası Uzay İstasyonu ’na yaklaşmaktayken hazırlıklarını tamamlamaya devam ediyor.

SpaceX ve NASA göre ortaklaşa gerçekleştirilen bu görevin önemini kavramak için dün hazırladığımız şu makaleye göz atabilirsiniz. bununla beraber Demo-2 astronotların dünyaya nasıl döneceklerini görmek görevinin gidişatını bir uçtan bir uca öğrenmek için şu yazımıza bakabilirsiniz.

Hakkında admin

Check Also

Porsche Taycan Satışları Beklentileri Karşılayacak

Porsche Taycan Satışları Beklentileri Karşılayacak

2020 yılı hemen hiçbir şey için iyi geçen bir yıl olmadı. Otomobil üreticileri ise pandemi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir