Anasayfa / Genel / Sosyal Mesafeyi Korurken İşlere Daha Basit Odaklanmayı Sağlayacak Büro Koltuğu

Sosyal Mesafeyi Korurken İşlere Daha Basit Odaklanmayı Sağlayacak Büro Koltuğu

Kateryna Sokolova isimli tasarımcının ürünü olan yeni nesil büro koltukları, bir yanlamasına odak noktasının yalnızca işiniz olmasını sağlarken öteki yanlamasına da sosyal mesafenin korunmasına büyük oranda asistan oluyor. Yeni normale alışma konusunda asistan olacağı bahis edilen koltuk, bir nevi çalışanları tekli alıştırma kapsüllerinin içine alıyor.

Sokolova, bu ofis koltuğunu tasarlarken gerçekten çok daha farklı bir niyet güdüyordu. Bu kasıt, konsantresi ivedi bozulan çalışanların dikkatlerini yalnızca işlerine odaklayabilmekti. Tasarımın kapsül yapısı da bunun bir göstergesi. Fakat koronavirüs sonrası süreçte kullanılabilecek bu tür bir kapsül tasarımı, sosyal mesafenin korunmasını da sağlayacak.

Karşınızda sosyal mesafeye uyarak daha artı konsantrasyon sağlayan özel tasarım büro koltuğu

Kapsül

Tasarımın tek özelliği sağ, sol ve arka kısmının kapalı olması yok. Sokolova, bu tasarımında ses aktarımını engelleyen bir döşeme kullanıyor. Yani ofiste bulunduğunuz öteki çalışanlar telefonla ya da birbirleriyle konuşsalar da siz bu sesten etkilenmiyorsunuz. Sokolova, yeni cins ofis koltuğunu “Geleceğin ofisine hoş geldiniz” diyerek tanıtıyor.

Ofis koltuğu

Tasarımıyla ilgili açıklamalarda yer alan Kateryna Sokolova, topluluk ofislerde çalışan kişilerin işlerine konsantre olmasının daha zorlama olduğunu ve bunun önüne geçebilmek için bu tasarımı oluşturduğunu söylüyor. Pandemi süreciyle sosyal mesafenin korunmasının da büyük bir önem arz etmeye başladığını söyleyen Sokolova, büro koltuğu tasarımının koronavirüse karşısında geleneksel büro koltuklarına tarafından daha ayrıcalıklı olduğunu ifade ediyor.

Hakkında admin

Check Also

DOOM Eternal'ın Game Pass PC Kütüphanesine Geleceği Tarih Belli Oldu

DOOM Eternal’ın Game Pass PC Kütüphanesine Geleceği Tarih Belli Oldu

id Software tarafından geliştirilen ve Bethesda Softworks tarafından bu sene mart ayında yayınlanan DOOM Eternal, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir