Anasayfa / Genel / Sony, PS5’te Kullanılması Muhtemel Yeni Bir Özelliğin Patentini Aldı

Sony, PS5’te Kullanılması Muhtemel Yeni Bir Özelliğin Patentini Aldı

Sony, haziran ayını bizim için güzelleştiren bir haberle karşımıza çıkmış ve uzun zamandır büyük bir heyecanla beklediğimiz PS5 ’i nihayet tanıtmıştı. Yeni konsol tasarımı, yeni özellikler ve PS5 ile birlikte gelecek yeni oyunlar hepimizde büyük bir coşku yarattı ve konsol piyasaya sürülene dek hakkında böylece çok haber okumaya devam edeceğiz gibi görünüyor. 

Böylesine heyecanla beklenen bir ürünün hazırlık döneminde olunca da hâliyle bütün gözler Sony ’ye çevrilmiş durumda ve gelen her haber ilk elden PS5 ile ilişkilendiriliyor. Sony ’nin aldığı yeni bir patent için de benzer bir durum yaşanıyor. Xbox ’ın Snap özelliğine benzer bir nitelik için berat alan Sony ’nin bu yeniliği hangi cihazlarında kullanacağı tamamiyle bilinmese de benzer bir özelliğin Xbox ’ta yer almış olması akıllara PS5 ’te kullanılma ihtimalini getiriyor. 

Patenti alınan nitelik ne işe yarıyor?

ps5 snap benzeri özellik patenti

Sahiden bu yeni patent, bir nevi çoklu ekran gösterimi veya fotoğraf içinde fotoğraf gösterimi sağlamak üstüne kurulu diyebiliriz. Bir ekrandayken ekranın minik bir bölümünde öbür bir uygulamayı görmeyi karşılayan bu özelliğin PS5 için gelecek olması sahiden oldukça mantıklı.

Bu noktada bu düşünceyi destekleyen bir öteki durumsa Sony’nin PS5’te kullanıcı arayüzünü her tarafta aşağı yenilediklerini ve geliştireceklerini söylemiş olması diyebiliriz. PS5 ’in tasarım bölümü başkan yardımcısı MacLaurin, yaptığı açıklamada kullanıcı arayüzünün tasarımının her yerde aşağı değiştiğini dile getirmişti ve bu değişime farklı özelliklerin eklenmiş olması da olası.

PS5

Natürel ki Sony, öyle çok farklı cihaz üreten ve geliştiren bir marka ve böyle genel kullanıma uygun bir nitelik televizyonlar için bile düşünülmüş olabilir. Biz gerçi bu cins elverişli bir yeniliğin PS5 için de gelme ihtimaline inanarak yola devam edelim çünkü resmi bir bilgiye gelmek için bir vakit daha beklememiz gerekecek.

PS5’in tanıtımı, hepimizin merakını bir nebze de olsa dindirdi ancak Sony’nin konsol satışa sunulana dek bize ne gibi sürprizler hazırlayacağı henüz bilinmiyor. Tasarımıyla Xbox benzeri bir çizgiye kaydığına dair söylentiler de olan PS5’in, özellikleriyle Xbox Series X’ten nasıl ayrılacağı da merak edilen konulardan biri.

Hakkında admin

Check Also

Steam Sonbahar İndirimi Başladı: Sağlam İndirime Giren 10 Oyun

Steam Sonbahar İndirimi Başladı: Sağlam İndirime Giren 10 Oyun

Steam’in her sene düzenli olarak yaptığı indirimler, ülkemiz dahil tüm dünyada ilgiyle takip ediliyor. PC …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir