Anasayfa / Genel / Sony, PS5’in Oyun Geliştiricileri İçin de Maliyetli Olacağını İma Etti

Sony, PS5’in Oyun Geliştiricileri İçin de Maliyetli Olacağını İma Etti

Yeni nesil oyun konsolu için geliştiricilerden konsola yönelik yeni oyunlar geliştirmesini isteyen Japon teknoloji devi Sony ’nin daha alçak markası olan Sony Interactive Entertainment ’ın CEO ’su Jim Ryan, yeni konsola karşın oyunların geliştiriciler için de epeyce maliyetli olacağını dokundurma etti. GamesIndustry’ye geçtiğimiz günlerde verdiği mülâkat esnasında firmanın CEO ’su Jim Ryan, yeni nesil PS5 oyunlarının maliyetlerinin, geliştiricilerin daha fazla gerçekçi görsel eklemesiyle beraber daha pahalıya mülk olacağını ifade etti.  

Röportajda oyunların gerçekçiliğinin artması ve oyun grafiklerinin iyileştirilmesi sonucu üretim gereksinimlerinin de artacağını bildiren Ryan, oyun geliştirmeye karşın işyeri bütçelerini de artırmalarının muhtemel olduğunu söyledi. bununla birlikte CEO, yeni nesil oyun konsolundan sonraki nesillerde geliştirici firmaların teknoloji yatırımlarının artmasının da bir sonucu olarak oyun geliştirme sürecinde ‘büyük’ bir maliyet artışı beklemediğini sözlerine ekledi.  

‘PS5’te görülen fiyat artışı son derece mantıklı’

ps5

Demecinde gelişen fiyat ve maliyetlerin akılcı olduğunu ve firmanın bunu tıpkı geçmişte olduğu gibi acilen de yapmaya devam edeceğini gösteren Jim Ryan, temelinde oyunculara daha iyi bir deneyim sunmayı hedefleyen bu yatırımların oyunları geliştiren firmalar için de tartı talep ettiğini söyledi.

Bir önceki PlayStation 5 haberimizde de paylaştığımız üzere Sony ’nin yetkili ismi, belli başlı amaçlarının her zaman son kullanıcıya en iyi fiyatla beraber en yüksek kaliteyi sunmak olduğunu söylüyor. Keza bazı iddialara göre Japon teknoloji devi, yeni oyun konsolunun satış fiyatını atamak için Microsoft ’un yeni Xbox cihazını beklemeye karar vermiş durumda.  

Heyecanla beklenen PS5 ’i satışa çıktığı gibi almayı düşünüyor musunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın.

Hakkında admin

Check Also

Sosyal Medyadaki ‘Trendyol’dan Kart Bilgileri Çalındı’ İddialarına Trendyol’dan Cevap

Sosyal Medyadaki ‘Trendyol’dan Kart Bilgileri Çalındı’ İddialarına Trendyol’dan Cevap

Ülkemizdeki sosyal medya kullanıcıları, birkaç saattir Trendyol ile ilgili bir meseleyi konuşuyorlar. İddialara göre Trendyol, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir