Anasayfa / Genel / Sony: PS5 ’in Kullanıcı Arayüzünde Değiştirilmeyen Piksel Kalmayacak

Sony: PS5 ’in Kullanıcı Arayüzünde Değiştirilmeyen Piksel Kalmayacak

Geçtiğimiz günlerde Sony, nihayet yeni oyun konsolu PS5 ’in tanıtımını yaptı. Bütün bir tanıtım görmemiş olsak da PS5 ’in görkemli görünümü ve az da olsa kullanıcı arayüzü hakkında fikir sahibi olduk. Sony ufak bir arayüz görseli paylaşmış olsa bil, konsol piyasaya sürülmeden arayüze dair net bir şey söylemek olası yok gibi gözüküyor.  

PlayStation ’ın tasarım bölümünde başkan yardımcısı olan MacLaurin, PS5 ’te yer alan arayüzün az daha yeni bir evrim olduğunu söyledi. İnce ve gösterişli olmayan yapısıyla dikkat çektiğini söyleyen tasarımcı, yani bir görsel dile öncülük ettiğini belirtiyor. 

PS5 ’in arayüzü, görsel dilde yeni bir köklü değişiklik olacak 

ps5ui

LinkedIn ’de verdiği bir cevapta MacLaurin, PS4 arayüzünde neredeyse yüzde 100 revizyona gittiklerini söyleyerek yeni arayüzün fazla ayrı yeni konseptlere sahip olduğunu ekledi. MacLaurin, yeni arayüzü, işletim sisteminin çok garip bir evrimi olarak adlandırıyor. Kullanıcı ara yüzü olduğu için oldukça pratik olduğunu vurgulayan tasarımcı, yeniden aşağıya yenilenen tasarımını “değiştirilmeyen bir piksel bile kalmadı” biçiminde ifade etti.  

Arayüz denildiğinde akla kullanıcılar kadar defalarca sürat gelmiştir. Verdiği cevapta bunun hakkında da konuşan MacLaurin, Sony ’nin ara yüz arasındaki geçiş zamanlarını milisaniyeyi referans alarak değerlendirdiğini belirtti. Şirketin amaç olarak arayüzde kullanıcılara milisaniye bazında bir tecrübe yaşatmak istediğini ekledi. Yapılan lansmanda, yeni arayüz hakkında paylaşılan kısa videoyu ise aşağıya ekleyeceğimiz temas üzerinden izleyebilirsiniz. 

Hakkında admin

Check Also

Amazon'un Bulut Tabanlı Oyun Sistemi Luna Erken Erişime Açıldı

Amazon’un Bulut Tabanlı Oyun Sistemi Luna Erken Erişime Açıldı

Amazon, geçtiğimiz haftalarda bulut oyun hizmeti Luna’yı duyurmuştu. Şirketin bulut oyun sistemi, Google Stadia, Xbox …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir