Anasayfa / Genel / Sony, PlayStation 5’in Yeni Faaliyet Tarihi Hakkında ‘Yakında’ Dedi

Sony, PlayStation 5’in Yeni Faaliyet Tarihi Hakkında ‘Yakında’ Dedi

ABD’nin birkaç gündür protestolarla çalkalanması oyun endüstrisini de bir hayli etkiledi. Bir polis memurunun, George Floyd adındaki vatandaşı dizini boğazına bastırarak ölüme sürüklemesi, ABD’de yaşanan olayların fitilini ateşlemişti. O günden beri neredeyse savaş alanı hâline gelen ülkede protesto eylemleri hız kesmeden gerçekleştirilmeye devam ediyor. 

PlayStation 5’in tanıtılmasına sayılı günler kala, bu olayların baş göstermesi Sony yönetimini erteleme kararına itti. Şirket, “Şu lahza, bir anma için uygun bir zaman değil; acilen geride durup duyulması daha önemli olan seslerin işitilmesine müsade vermek gerekiyor” şeklindeki açıklamasıyla konsol dünyasında çığır açacak yeni cihazının tanıtım tarihini süresiz olarak ertelemişti.

Sony: “Yakında yeni bir tarihle iletişime geçeceğiz”

PS5

PlayStation derhal de etkinliğin duyuru videosunun yorumlama kısmını güncelledi. Açıklamaya, “Güncellendi: Bu etkinlik ertelendi. Yakında yeni bir tarihle iletişime geçeceğiz.” ibaresi eklendi. Şirketin durdurma kararından sonradan yaptığı tek güncelleme bu oldu. Hâlâ resmi bir tarih belirtmeyen Sony, ‘yakında’ kelimesini kullanarak birçok kişiyi heyecanlandırmış olsa da, bu sözcük çoğu kavrama gelebilir.

Sony’nin ilerleyen zamanlarda tavrının nasıl olacağı şu anda en merak edilen konular arasına girmiş bulunuyor. Japon devi, herkesi derinden sarsan bu olayların bitişini bekliyor olabilir. Tüm bu olaylar sona erdikten sonradan gözlerin bitmiş Sony’ye çevrileceği ön görülüyor. Şimdilik yapmamız gereken tek şey, çıkışı âdeta yılan hikayesine dönen konsolun yeni çıkış tarihinin açıklanmasını beklemek.

Bu olaylar doğrultusunda durdurma kararına başvuran tek şirket Sony yok. Electronic Arts da Sony gibi tanıtım etkinliğini ileri bir tarihe ertelemeye karar verdi. EA, pazar günü gerçekleştireceği etkinlikle birlikte Madden NFL 21’i oyun tutkunlarıyla buluşturacaktı. 

Hakkında admin

Check Also

Facebook Hisseleri Bir Günde Yüzde 6 Değer Kaybetti

Facebook Hisseleri Bir Günde Yüzde 6 Değer Kaybetti

ABD merkezli sosyal medya devi Facebook’un hisseleri, gün içerisinde yaklaşık %6 düşüş yaşadı. Gün içerisinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir