Anasayfa / Genel / Sony, PlayStation 5 Etkinliğini Manidar Bir Nedenle Belirsiz Olarak Erteledi

Sony, PlayStation 5 Etkinliğini Manidar Bir Nedenle Belirsiz Olarak Erteledi

Son dönemde ABD ’de sular durulmuyor. 25 Mayıs ’ta bir polis, sahte para verdiğinden şüphelenilen George Floyd ’u diziyle dakikalarca boğazına basarak öldürmüştü. Bu olayın peşinde ülkede yer yerinden oynamıştı. Ülke çapında olaylar ve protesto eylemleri devam ediyor.

Yaşanan gelişmeleri bütün dünya gibi teknoloji sektörü de yakından peşine düşüp takip ediyor. Japon teknoloji devi Sony, yakın zamanda gerçekleştireceği PlayStation 5 tanıtımını da yaşanan olaylar sebebiyle ertelediğini açıkladı.

‘Daha önemli seslere müsade devretmek için…’

playstation 5

Sony, yaptığı duyuruda PlayStation 5 etkinliğinin ertelenmesinin nedenini açıklarken “Şu lahza, bir kutlama için yerinde bir vakit değil; şu anda geride durup duyulması daha manâlı olan seslerin işitilmesine izin saptamak gerekiyor” ifadesini kullandı.

Gerçekleştirilecek olan etkinlikte yeni cins PlayStation ’ın oyunlarına ilk bakış yapılacaktı. Bilindiği üzere etkinliğin tarihi 4 Haziran olarak açıklanmıştı. Yeni etkinlik içinse bir tarih verilmedi. Sony, Afro-Amerikalılara yönelik güç ve ırkçılığa gürültüsüz kalmanın da iş birliği yapmak olduğunu söylediği bir paylaşım yapmıştı. Bu askıya alma kararı, yapılan açıklamanın doğal sonucu olarak karşımıza çıktı.

Oyun dünyası olayları peşine düşüp takip ediyor:

ABD george floyd

Sony ’nin etkinliği askıya alma kararı sektördeki birincil etkileme kararı yok. Pazar günü de Electronic Arts aynı bir davranışta bulunmuştu. Pazar gerçekleştirilmesi beklenen Madden NFL 21 tanıtımı, yaşanan olaylar nedeniyle ertelenmişti. 

ABD ’nin kayda değer bir kısmına yayılan olaylar demin sona ermiş değil. Ülkenin lokal yönetimlerinin tavrına göre olayların ilerleyişi, bölgeden bölgeye değişim gösteriyor. Olayların artması durumundaysa daha evvelden tasarlanmış başka etkinliklerin ertelendiği haberlerini de almamız muhtemel gözüküyor. Sony ’nin olayların yatışmaması durumunda etkinliği bitmiş erteleyip ertelemeyeceği ise bilinmiyor.

Hakkında admin

Check Also

Teknolojik Alım Gücünün Giderek Düştüğünü Gösteren 30 Bin Kişilik Anket Sonucu

Teknolojik Alım Gücünün Giderek Düştüğünü Gösteren 30 Bin Kişilik Anket Sonucu

Özellikle pandeminin etkisi ile sahip olduğumuz bilgisayar ya da akıllı telefonların hayatımızdaki önemi arttı. Artık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir