Anasayfa / Genel / Sony Avrupa Başkanı: Spider-Man Miles Morales, PS4 Oyununun Genişletme Paketi Niteliğinde

Sony Avrupa Başkanı: Spider-Man Miles Morales, PS4 Oyununun Genişletme Paketi Niteliğinde

Dün gece Sony’nin PlayStation 5 etkinliğinde gösterdiği Spider-Man Miles Morales‘in fragmanını izlediyseniz, oyunun Sony’nin yeni cins konsolu için yepyeni ve tam teşekküllü bir Spider-Man oyunu olduğunu düşünebilirsiniz. Oysa oyun, öyle çok kişinin sandığının aksine Spider-Man 2 olmayacak.

Sony Interactive Entertainment’ın Avrupa başkanı Simon Rutter, The Daily Telegraph ile yapılan röportajda yeni Spider-Man oyununa dair açıklamalarda bulundu. Rutter, Insomniac Games’in geliştirdiği Spider-Man Miles Morales’i bir önceki oyuna göre yenilikler sunan bir “genişleme” olarak nitelendirdi.

Spider-Man Miles Morales, PS4 oyunun ast hikayesi olacak

spider-man miles morales

Simon Rutter, yeni oyunun PS4’e gelen Marvel’s Spider-Man’e tarafından PS5 için bir yan hikaye sunan bir genişleme olacağını belirterek, “Genişleme olarak nitelendirebileceğimiz manâlı bir Miles Morales bileşeni var, lakin bununla birlikte oyunda ve oyun motorunda, bir takım önemli PS5 teknolojilerini ve özelliklerini kullanan büyük geliştirmeler yapıldı.” dedi.

Peki bu sözlere bakarak bir yorumda bulunmak gerekirse; yeni Spider-Man oyunu Uncharted 4’ün gerisinde gelen Uncharted: Kayıp Servet gibi bir yan hikaye olacak diyebiliriz. Aradaki tek ayrım, Spider-Man Miles Morales’in yeni nesil konsolun sunacağı geliştirmelerden faydalanacak olması.

Insomniac, Spider-Man Miles Morales ile Peter Parker’ın sonunu hazırlıyor olabilir

spider-man miles morales

Miles Morales’e odaklanan yeni oyun aslına bakılırsa Insomniac’tan beklediğimiz ‘gerçek’ Spider-Man 2 oyunu yok. Ancak kahramanımız yeni Örümcek Adam olma yolunda Spider-Man 2’ye hazırlık yapıyor olabilir. Miles Morales’li yeni hikayede, Peter Parker‘ın öldüğünü görebiliriz. Yani Parker, bu oyunun arkasından bayrağı genç kahramana teslim edebilir ve hızlı, Miles Morales ile devam edebilir.

Yeni Örümcek Adam oyunu, 2020 yılının sonlarına içten piyasaya sürülecek ve yeni nesil konsolun lansman oyunlarından biri olacak. PlayStation 5’e etkinliğinde gösterilen tüm oyunlara buradan göz atabilirsiniz.

Hakkında admin

Check Also

Alfa Romeo'nun 1950'lerde Tasarlanan 3 Konsept Otomobili Açık Artırmaya Çıkıyor

Alfa Romeo’nun 1950’lerde Tasarlanan 3 Konsept Otomobili Açık Artırmaya Çıkıyor

Satış için tasarlanmış ancak hiçbir zaman üretilmemiş pek çok konsept otomobil görüyoruz. Bu tür konsept …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir