Anasayfa / Genel / Son Derece Nadir Nissan GT-R 50’nin Görüntüleri Ortaya Çıktı (Video)

Son Derece Nadir Nissan GT-R 50’nin Görüntüleri Ortaya Çıktı (Video)

Filmlerde, dizilerde ve oyunlarda yer alan bir takım arabalar vardır fakat, az daha efsane hâline gelir. Cadde yarışı filmlerinden ve Gran Turismo oyunlarından bilinen olduğumuz Nissan GT-R da bu efsanevi araçlardan biri. Aracı daha önce bahsettiğimiz bu film ya da oyunlarda gördüyseniz, neler yapabileceğini az çok biliyorsunuz demektir. ItalDesign tarafından her yerde yapılandırılan son derece nadir GT-R 50, ise aracın kapasitesini bir üstteki noktaya taşıyor.

Başlı başına bir efsane olan GT-R, ItalDesign’ın dokunuşuyla farklı bir yapıya bürünüyor. GT-R’nin kendine has yapısının İtalyan tasarımıyla birleştiği GT-R 50, kameraların karşısına çıktı. İtalya’da bulunan Tazio Nuvolari pistinde görüntülenen bu özel model, görenleri kendine hayran bıraktırmayı başardı. Gelin lafı daha artı uzatmadan o görüntülere bir göz atalım.

Nissan GT-R 50 By ItalDesign’ın görenleri hayrete düşüren görüntüleri:

GT-R 50’den biraz bahsetmek gerekirse, bu vasıta GT-R Nismo‘dan bile daha güçlü durumda bulunuyor. Nissan GT-R 50 bu gücünü; turbo kompresörlere, daha büyük yakıt enjektörlerine, daha iyi soğutmaya ve öteki birçok minik detaya borçlu. Tüm bu özellikleri bünyesinde barındıran canavar, 710 at gücü sunuyor. 

Bu değin güçlü bir araçtan çıkan sesi tahmin etmek fazla zorlama olmasa lüzum. İşte tam bu noktada ekstra yüksek çıkan bu seslerle baş etmek nedeniyle şanzımanın, aksın ve ona alt olan diferansiyelin yükseltilmesi gerekiyordu. Tüm bu işlerin altından başarıyla kalkan ItalDesign, Brembo frenlerini ve Bilstein DampTronic I sönümleme sistemini de araca eklemeyi unutmamış.

Nissan GT-R 50

GT-R’nin geleceği şu anlık belirsiz olsa da yalnızca 50 adet üretilecek bu özgün modelin oldukça iyi bir başlangıç olduğu öne sürülüyor. Nissan bu modelden yola çıkarak ortaya yeni bir vasıta koyarsa bunun birçok otomobil tutkunu kadar hayranlıkla karşılanacağını belirtmekte avantaj var.

Hakkında admin

Check Also

İşlemci ve Ekran Kartında Yaşanan 'Darboğaz' Sorunu Nedir, Nasıl Kontrol Edilir?

İşlemci ve Ekran Kartında Yaşanan ‘Darboğaz’ Sorunu Nedir, Nasıl Kontrol Edilir?

Eğer yüksek performans veren bir oyuncu bilgisayarına sahipseniz, daha yeni ve daha iyi bir ekran …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir