Anasayfa / Genel / Snapdragon 865+’ın Yakında Duyurulacağına Dair Bir İddia Ortaya Atıldı

Snapdragon 865+’ın Yakında Duyurulacağına Dair Bir İddia Ortaya Atıldı

Qualcomm‘un uzun süredir söylentilerle gündeme gelen yeni işlemcisi Snapdragon 865+, görünüşe bakılırsa yakında duyurulacak. Bir süredir yeni yonga seti hakkında çok sayıda söylenti gündeme getirilmiş oysa ortaya maddesel bir kanıt ortaya konulamamıştı. Derhal, haberler doğruysa, elimizde güvenilir bir veri bulunuyor. 

Ice Universe kadar Twitter’da yazılanlara tarafından Galaxy Note20 Ultra’nın işlemcisi Snapdragon 865+ olacak. Koşul buysa Snapdragon 865+’ın piyasaya çıkmasına az kaldı diyebiliriz. Sızıntılar söz konusu olduğunda Ice Universe’ün başlıca tam isabet kaydettiği biliniyor, bu durumda ona itimat etmek için de akla uygun bir nedenimiz var. Ice Universe, yeni cihaz hakkında veri verse de yeni yonga seti hakkında detaylar vermedi. yine de Snapdragon 855+’ın Snapdragon 855’e olan üstünlüğü neyse, yeni yonga setinin de Snapdragon 865’e üstünlüğünün o şekilde olacağını düşünebiliriz.

Snapdragon 865+’ın özellikleri neler olabilir?

Snapdragon 865+

Bir diğer deyişle Snapdragon 865+ muhtemelen bir önceki işlemciye kadar daha yüksek egzersiz hızı vadedecek. Bunun da ötesinde şayet oyun oynamanın da içinde yer aldığı başka avantajları da olabilir. Ayrıca bu konuda Snapdragon 865+ ile Snapdragon 865 arasında koskocoman bir ayrım olacağı düşünülmemeli.

Her iki yonga seti de Qualcomm’un amiral gemisi ürünleri sayılır. öte taraftan akıllı telefon üreticilerinin Snapdragon 865+ kullanılabilir hâle kazanç gelmez bu yeni yonga setini tercih edeceğini tahminde bulunmak de zorlama yok. İlginç noktalardan biri Snapdragon 865+’ın 5G modem olmaksızın kullanılıp kullanılmayacağı. yine de Snapdragon 865’in bu şekilde çalışmadığını düşünürsek Snapdragon 865+’ın da aynı şekilde yola devam edeceğini düşünebiliriz.

bununla beraber 5G modem setin zorunlu bir parçası hâline gelmezse, Snapdragon 865+’ın Snapdragon 865’ten daha hesaplı olacağını bekleyebiliriz. Bu durumda akıllı telefonun fiyatı da etkilenecektir. Qualcomm, zeki telefon üreticilerini bu sene içinde Snapdragon 865’le birlikte 5G modemin de bulunduğu 5G’ye zorladı. Mesela Snapdragon 765 iki varyantla gelmişti. Bunlardan birisi 5G modeli, diğeriyse bu modem olmaksızın arz edilmişti.

Snapdragon 865

öte taraftan 5G derhal olması gereken yerde yok. bu nedenle bir telefonu 5G özelliği için satın edinmek insanların birçok için günümüz şartlarında bir anlam açıklama etmiyor

Hakkında admin

Check Also

DOOM Eternal'ın Game Pass PC Kütüphanesine Geleceği Tarih Belli Oldu

DOOM Eternal’ın Game Pass PC Kütüphanesine Geleceği Tarih Belli Oldu

id Software tarafından geliştirilen ve Bethesda Softworks tarafından bu sene mart ayında yayınlanan DOOM Eternal, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir