Anasayfa / Genel / Snapchat ’in ‘Dynamic Ads’ Özelliği Dünya Genelinde Kullanıma Açılıyor

Snapchat ’in ‘Dynamic Ads’ Özelliği Dünya Genelinde Kullanıma Açılıyor

sosyal ağ mecralarının ücretsiz olmasının en temel nedeni, fiilen reklam veren kişi ve kurumların bu platformlara epeyce önemli meblağlar ödüyor olmasıdır. Hâliyle bu mecralar, reklam gelirlerini artırabilmek için yeni yöntemler geliştirir.

Bu yöntemlerden biri de geçtiğimiz sonbaharda Snap’in geliştirdiği Dynamic Ads özelliği olmuştu. Bu yöntemde reklam veren kişi ve kurumlar, kendi isteklerine kadar bir reklamı anında oluşturma şansına kavuşuyordu. Nitelik acilen dünya çapında kullanılabilir olacak.

Dynamic Ads nedir?

Snapchat Dynamic Ads, uygulamanın içerisinde yer alan ve işletmelerin çok kısa sürede reklam oluşturabilmesini karşılayan bir vasıta. Bu aracı kullanarak işletmeler, ayrı taslaklar üzerinden kendi reklamlarını oluşturabiliyor.

Dynamic Ads ’in standart bir paylaşım aracından farklı özellikleri bulunuyor. Bu araçla üretilen reklamlar, hemen olan olarak reklama bakan kişiye kadar özelleştirilebiliyor. Keza yukarı kaydırma, tatbik içinde satın alma gibi özellikler de bulunuyor. Şimdiye değin sadece ABD ’de kullanılan nitelik, bundan böyle dünya genelinde erişime açılıyor.

Sosyal medyada reklam rekabeti:

snapchat

Dynamic Ads ilk ortaya çıktığında, reklamcılar özellikle Instagram ’da rekabetin çok kızıştığından ve platformun, reklam açısından fazla kalabalık hâle geldiğinden şikâyet ediyordu. Snapchat, natürel fakat Instagram dek popüler yok fakat 229 milyon günlük aktif kullanıcıyla büyük bir zor. Snapchat ’in reklamları, bilhassa aracısız olarak müşteriye satmak yapan markalar için daha yerinde bir alternatif olabiliyor. 

Koronavirüs salgını da sektördeki dengelerin değişmesine niçin oldu. Öncelikli olarak bu dönemde, aracısız etkileşimli reklamların platformlara sağladığı kazanç ciddi oranda büyüme gösterdi. Ek olarak insanların evde vakit geçirdikleri bu dönemde o kadar çok marka için müşterilere ulaşmanın en iyi yolu sosyal ağ hâline geldi. Snapchat ’in açıkladığı rakamlara göre nisan ayında çevrimiçi satışlar 10 yılın zirvesine çıktı ve geçen yıla kıyasla %23,8 büyüme gösterdi. Şirketler dijitale geçtikçe sosyal ağ platformları da reklam yapmanın yeni yollarını bulacak.

Hakkında admin

Check Also

İşlemci ve Ekran Kartında Yaşanan 'Darboğaz' Sorunu Nedir, Nasıl Kontrol Edilir?

İşlemci ve Ekran Kartında Yaşanan ‘Darboğaz’ Sorunu Nedir, Nasıl Kontrol Edilir?

Eğer yüksek performans veren bir oyuncu bilgisayarına sahipseniz, daha yeni ve daha iyi bir ekran …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir