Anasayfa / Genel / Slack, Platformda E-Postanın Yerini Alabilecek ‘Connect’ İsimli Bir Özellik Duyurdu

Slack, Platformda E-Postanın Yerini Alabilecek ‘Connect’ İsimli Bir Özellik Duyurdu

Senenin başından beri hemen hemen bütün dünya ülkelerini etkisi altına alan koronavirüs salgını yüzünden hayatımıza öyle fazla yeni kavram girdi. Salgına karşı alınan tedbirler dahilinde dağıtılmış şirketlerin evden çalışma sistemine geçmesi de bütün olarak bu sebeple gerçekleşti. Uygulanan genel alıştırma sisteminin bu şekilde başkalaşım göstermesi, Slack gibi meslek odaklı iletişim platformlarının öneminin büyük ölçüde artmasına sebep oldu. Bu stil uygulamalara olan istek fazlalaştığı için de geliştirici şirketler farklarını ortaya ayarlamak namına çeşitli yenilikler üzerinde çalışmaya başladı.

Slack kadar duyurulan yeni bilhassa beraber bir diğer işe karşın haberleşme uygulaması olan Microsoft Teams ile olan savaşın birazcık daha kızıştığı yorumları yapıldı. Slack, bugün çapraz iş iletişimi özelliği olan Connect’i etkin ettiğini ve şimdilik özelliğin sadece ücretli abonelik kullanan kişilere özel olduğunu açıkladı. Bu özelliğin Microsoft Teams ’te az önce var olmaması dikkat çekici bir nokta olarak öne çıktı.

Elektronik postanın yerini alacak:

slack

Slack tarafından yapılan basın açıklamasında yeni Connect özelliğinin e-postanın yerini alacak şekilde tasarlandığı ve öbür kuruluşların irtibat kurabilmesi açısından daha verimli bir yol olacağı söylendi. Connect doğru çeşitli mesajların kuruluş içindeki ve dışındaki ilgili kişilere genişletilebileceğini aktaran şirket, şimdilik ücretli olan bu özelliğin yakın gelecekte tüm kullanıcılar için ücretsiz olarak yayınlanabileceğinin mesajını da verdi.

Slack yeni özelliğin ne değin güvenli olduğuyla ilgili sorulara da cevap verdi. Şirket, Connect ’in bilirkişi ekipler kadar son derece güvenli olarak tasarlandığını ve Slack ’in kurumsal düzeydeki tüm emniyet özellikleriyle uyumluluk standartlarına uygun bir şekilde çalışacağını garanti ettiğini bildirdi. Yeni özelliği kullanıcılara sunmaya başlayan şirketin o kadar çok müşterisi ilerleyen günlerde oluşturacağı geri bildirimlerle Connect ’in faydalarını veya zararlı yönlerini diğer kullanıcılara bildirecek gibi görünüyor.

Hakkında admin

Check Also

Güney Afrikalı Bilim İnsanlarından Ses Getirecek Proje: Güneş Karartılacak

Güney Afrikalı Bilim İnsanlarından Ses Getirecek Proje: Güneş Karartılacak

Küresel iklim değişikliği tüm dünyayı etkilemeye devam ederken Güney Afrikalı bilim insanları, küresel iklim değişikliğinin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir