Anasayfa / Genel / Slack, Android’de Ortaya Çıkan ‘Donma’ Sorununu Çözmeye Çalışıyor

Slack, Android’de Ortaya Çıkan ‘Donma’ Sorununu Çözmeye Çalışıyor

Slack’in geçtiğimiz günlerde yayınladığı tasarım değişikleri ve iyileştirmeler barındıran büyük güncellemesi, Android platformunda bazı sorunları beraberinde getirdi. İş dünyasında oldukça artı kullanılan Slack’in Android cihazlarda aniden donması kullanıcılar arasında da büyük bir kızgınlığa yol açtı. Neyse ancak durumun haberdar Slack ekibi, sorunu çözmek için incelemeler yaptıklarını belirtti.

Peki, bu donma hatası nasıl oluşuyor? Slack ya da Discord kullananların da tanıdık olacağı şekilde Slack, kendi içerisinde değişik kanallara bölünüyor ve bu kanallarda bulunana kişilerle anlık iletişim kurabilmenizi sağlıyor. Bu sayede her farklı tayin ve takım için ayrı bir kanal oluşturulabiliyor ve meslek dünyasındaki ekiplerin yazışmaları daha düzenli hâle gelmiş oluyor. Uygulamanın Android sürümündeyse şu an işler bu dek pürüzsüz ilerlemiyor. Gelen büyük güncellemeyle Android sürümünde kanallarda içerik paylaşmaya çalıştığınız süre başvuru aniden donabiliyor

Slack: ‘Sorunun farkındayız ve düzeltme aşamasındayız’

slack twitter

Bu sorun, çoğu yönden fazla asap bozucu bir hâl alabiliyor çünkü yeni bir mesaj bildirimi alıp mesajı bakmak istediğinizde Slack mesajın gönderildiği kanalın içeriklerini güncelleyemiyor ve bildirimini gördüğünüz hâlde mesajı alamıyorsunuz. Keza kimi vakit da bir kanaldaki mesajları görüntülemek istediğinizde Slack, yalnızca o kanaldaki son mesajı göstermiş bir şekilde donup kalabiliyor. Bir Takım kullanıcıların Twitter üzerinden bu sorunu paylaşmasıyla birlikte Slack ekibi de kendi resmi Twitter hesabı üzerinden bu kullanıcılara cevap verdi.

Slack, yayınladığı tweet ile kullanıcılara hemen olan durumu şu sözlerle açıkladı; “Sorunu teyit ettiğiniz için teşekkür ederim! Bu, aslında bizim de haberdar olduğumuz bir problemdi ve şu an düzeltme aşamasındayız. ‘Umut’ ediyoruz fakat başvuru yakında tekrardan sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam edecek.” 

Natürel bu açıklamada kullanılan “Umut ediyoruz” ifadesi dolayısıyla bu sorunun tamamen ne süre çözüleceğine dair muhakkak bir tarih veya data elimizde bulunmuyor lakin Slack’in iş dünyasında ve topluluklarca yoğun bir şekilde kullanıldığını düşünürsek Slack ekibinin bu sorunu çözmesi fazla fazla zamanı yok gibi görünüyor.

Hakkında admin

Check Also

Elon Musk, Mars'a Yüksek Hızlı İnternet Götürmeyi Planlıyor

Elon Musk, Mars’a Yüksek Hızlı İnternet Götürmeyi Planlıyor

Elon Musk tarafından kurulan SpaceX isimli uzay taşımacılığı şirketinin en büyük hedefi, Mars‘a insan taşımak. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir