Anasayfa / Genel / Skoda Octavia’nın ‘Sıkıştırılmış Doğal Gazlı’ Yeni Modeli Octavia G-Tec Tanıtıldı

Skoda Octavia’nın ‘Sıkıştırılmış Doğal Gazlı’ Yeni Modeli Octavia G-Tec Tanıtıldı

Son zamanlarda elektrikli ve hibrit araçlar üzerine çalışmalarını yoğunlaştıran Skoda, alternatif yakıt kullanan araçlar üzerinde yapılan çalışmalara da büyük bir tartı veriyor. Çek Cumhuriyeti merkezli Avrupa’nın büyük araba üreticilerinden olan Skoda, geçtiğimiz günlerde yeni alternatif yakacak kullanan ve eski kalıntı yakıtlara tarafından daha eksik emisyon salınımı gerçekleştiren yeni Octavia G-Tec modelini tanıttı.

Yakıt olarak sıkıştırılmış doğal gaz (CNG) kullanacak olan yeni Skoda Octavia G-Tec, hatchback ve station wagon edinmek üzere iki kasa seçeneğine sahip olacak. Gelin yeni Skoda Octavia G-Tec’in özelliklerine hep beraber bir göz atalım.

Octavia G-Tec, yalnızca doğal gazla 500 km’ye kadar yol alabilecek:

Skoda Octavia G-Tec

Skoda Octavia G-Tec’in kaputunun altına baktığımızda bizleri, 130 beygirlik zorlama üretebilen 1,5 litrelik TSI motor karşılıyor. Yakıt kısmındaysa hem yakıt keza de sıkıştırılmış doğal gazla çalışabilecek Octavia G-Tec’te toplam kapasitesi 17,33 kilograma eşit gelen üç öbür CNG tankı ve hem 9 litrelik bir benzin deposu yer alıyor. Doğal gaz modunda kullanıldığında 100 km’de 3,4 ila 3,6 kg doğal gaz bitiren Octavia G-Tec, yakıt modundaysa 100 km’de 4,6 litre yakıt tüketimi yapıyor.

Yakıt ve doğal gaz seçenekleri arasında şoför müdahalesine gerek kalmadan otomatik geçiş yapabilen Octavia G-Tec, 17,33 kilogramlık CNG deposuyla 500 kilometre yol alabilirken yakıt deposu da hesaba katıldığında Octavia G-Tec’in gidebildiği uzaklık 700 kilometreye dek yükselebiliyor. Hem CNG yakıt modu için özel tasarlanmış bir dijital göstergeyle gelen 2020 Skoda Octavia G-Tec, hatchback beden tipiyle tercih edildiğinde 455 litre, station wagon olarak seçim edildiğindeyse 495 litre bagaj hacmi sunabiliyor. Bu yıl sonbaharda satışa sunulması planlanan Octavia G-Tec’in hemen şimdi bir fiyat bilgisi bulunmuyor.

Hakkında admin

Check Also

'Dışkı Nakli' Yaşlanmanın Önüne Geçen Bir İlaç Olabilir

‘Dışkı Nakli’ Yaşlanmanın Önüne Geçen Bir İlaç Olabilir

Farklı üniversitelerde çalışmalarını sürdüren bir grup bilim insanı, yaşlanmayla ilgili oldukça ilginç bir çalışma yaptılar. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir