Anasayfa / Genel / Sivas ’ta Yeraltı Şehrine Açıldığı Düşünülen Gizemli Bir Tünel Bulundu

Sivas ’ta Yeraltı Şehrine Açıldığı Düşünülen Gizemli Bir Tünel Bulundu

Sivas ’ın kent merkezine 94 km mesafedeki Mağara köyü, bölgede yer alan fazla sayıda mağara ile biliniyor. Mağara köyünde derhal de esrarengiz bir tünel bulundu. Tüneli keşfeden köylüler, tünelin bir yeraltı şehrine indiğini düşünüyorlar. 

Mağara köyünde yaşamış Feramuz Şimşek, gizemli tünelin ne vakit açıldığını bilmediklerini söyledi. Yıldırım, tünelin insan yapımına aynı 80 basamağı olduğunu açıklama etti ve tünel hakkında söylentilerin tünelin bir yeraltı şehrine bağlandığını iddia ettiğini dile getirdi. 

Sivas yer altı şehri tünel

Esrarengiz tünel hakkında açıklama yapan Mağara köyü sakini, “Gördüğünüz mağara 80 basamaktan oluşuyor, 100 metre aşağıya iniyor. Bir Takım arkadaşlar mağarayla uğraşmış. Vatandaşlar, buranın altında yeraltı şehri olduğunu düşünüyorlar” dedi. 

Tünelin insan eliyle yapılmış olduğunu düşünen Feramuz Yıldırım, tünelin araştırılmasını istiyor. Yıldırım, “Buranın bilim adamları, arkeologlar göre araştırılmasını rica ederiz. Merdivenler iyice emin, güzel bir görüntüsü var. Buranın altını ben de merak ediyorum. İlk gördüğümde ben de şaşırdım” dedi. 

Hakkında admin

Check Also

Türkiye'de Gönüllü Olacak 550 Kişiye Koronavirüs Aşısı Uygulanacak

Türkiye’de Gönüllü Olacak 550 Kişiye Koronavirüs Aşısı Uygulanacak

2020 yılının bir numaralı gündem maddesi olan koronavirüs salgını, olağan hayatımızı tümüyle değiştirdi. Uzmanlar, bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir