Anasayfa / Genel / Sınırlı Sayıda Üretilecek 2021 Ford Mustang Mach 1 ’den İlk Fotoğraflar Geldi

Sınırlı Sayıda Üretilecek 2021 Ford Mustang Mach 1 ’den İlk Fotoğraflar Geldi

Ford Mustang Mach 1, yenilenen modeliyle pistlere geri dönüyor. Mustang yöneticisi Dave Pericak’a göre ‘5,0 litrelik motora sahip Mustang’ler arasında şimdiye kadarki en iyi pist otomobili ’ olacak. Mustang GT Performance Pack 2’nin ne dek iyi bir performansa sahip olduğu düşünüldüğünde yeni modelden beklentiler hayli yüksek.

İlk defa pist testine girdiği görülen model hakkında birkaç bilgi aktarıldı. Mustang Mach 1’in ön ve arkadaki tarafları kamufle edilmesine rağmen birkaç detaylar fark edilebiliyor. En bariz fark, Mustang Mach 1’in ızgara bölümünde yer alan Mustang amblemini çevreleyen dairesel hava girişleri ya da sis lambası delikleri olduğu düşünülen kısımlar. Izgaraya monte edilmiş sis lambası tasarımı, orijinal 1969 Mustang Mach 1 ile benzer ancak ayrıca üstteki keza de daha aşağı ızgaralar daha önce görülmemiş bir ‘petek örgü ’ hâlini almış.

Araçta yeni tasarım ögeleri göze çarpıyor:

Ford Mustang Mach 1

Arka tarafta, heybetli boyuttaki dörtlü egzoz ve yakın zamanda yenilenen Shelby GT350’lere çok eş bir arkadaki kanat görülüyor. Ayrıca GT350 gibi Mustang Mach 1’in de önünde 305/30 ölçülerinde Michelin Pilot Sport Cup 2 lastikleri var. Bu yüksek performanslı lastikler, büyük bir Brembo fren kaliperini gizleyen fazla kollu 19 inçlik bir tekerleğin etrafına sarılmış. Performance Package 2‘nin devingen kitinin tamamının olmasa da bir kısmının Mustang Mach 1’de olması bekleniyor.

Ford Mustang Mach 1

Aracın fiyatlandırması hakkında henüz açıklama gelmedi oysa Ford, Mustang Mach 1’in tarihsel olarak GT ve Shelby modelleri arasındaki boşluğu doldurduğunu söylüyor. Bu, Mustang Mach 1’in başlangıç fiyatının 50.000 dolar civarında olacağı anlamına gelebilir. Şimdilik sadece fotoğrafları yayınlanan yeni model hakkında ayrıntılı bilgilerin önümüzdeki günlerde paylaşılması bekleniyor.

Hakkında admin

Check Also

Spotify, Google Hesabı ile Giriş Yapma Özelliğini Kullanıma Açtı

Spotify, Google Hesabı ile Giriş Yapma Özelliğini Kullanıma Açtı

Çok uzun yıllar boyunca internet kullanıcıları hemen her platforma üye olmak için ayrı ayrı oturum …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir