Anasayfa / Genel / SEGA Klasiği Alex Kidd’in Yeni Versiyonu PC, PlayStation ve Xbox İçin Duyuruldu

SEGA Klasiği Alex Kidd’in Yeni Versiyonu PC, PlayStation ve Xbox İçin Duyuruldu

Son dönemde her tarafta yaşam bulan 8bit oyunlara bir yenisi daha eklendi. Mario kadar olmasa da, 80 ’lerin en popüler video oyunlarından biri olan Alex Kidd, tarihin tozlu raflarından inip, macerasına kaldığı yerden devam etmeye hazırlanıyor.

Jankenteam ve Merge Games, dün akşam IGN tarafından online olarak düzenlenen Summer of Gaming etkinliği sırasında Sega Vintage Collection oyununun PC, PlayStation, Switch ve Xbox genişlemesi olan Alex Kidd in Miracle World DX ’i tanıttı. Çağdaş grafiklerle bezenen oyun, yeni seviyeler ve modların yanı sıra daha artı öykü öğesi barındırıyor.

Oyuncular, modern ve retro versiyonlar arasında geçiş yapabilecekler

alex kidd

Yenilenen versiyonda ayrıca savaş, hareket ve işveren dövüşleri için ince ayarlar olsa da geçmişten aşina mekanikler sunan Retro Mod ’a geri dönüş yapma imkanı da sunuluyor. Bugün itibarıyla dijital oyun mağazası Steam ’de özlem listenize ekleyebileceğiniz Alex Kidd in Miracle World DX, 2021’in birincil çeyreğinde piyasaya çıkacak.

İlk kere 1986 yılında Sega Master System konsolu için geliştirilen Alex Kidd in Miracle World, kısa zamanda büyük bir hayran kitlesi yaratmıştı. Sırasıyla 1987, 1988 ve 1990 yıllarında gelen Alex Kidd in High Tech World, Alex Kidd the Lost Stars ve Alex Kidd in Shinobi World oyunları ile seriyi daha da genişleten herzamanki, yeni versiyonuyla oyuncuları özgün bir nostalji turuna çıkarmayı amaçlıyor. 

Alex Kidd in Miracle World DX fragmanı

Hakkında admin

Check Also

Alfa Romeo'nun 1950'lerde Tasarlanan 3 Konsept Otomobili Açık Artırmaya Çıkıyor

Alfa Romeo’nun 1950’lerde Tasarlanan 3 Konsept Otomobili Açık Artırmaya Çıkıyor

Satış için tasarlanmış ancak hiçbir zaman üretilmemiş pek çok konsept otomobil görüyoruz. Bu tür konsept …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir