Anasayfa / Genel / Sega, 60. Yıldönümünü Avuç İçi Büyüklüğünde Bir Oyun Konsoluyla Kutluyor

Sega, 60. Yıldönümünü Avuç İçi Büyüklüğünde Bir Oyun Konsoluyla Kutluyor

Sega, dünyanın en eski oyun şirketleri arasında yer alıyor. 3 Haziran 1960 ’da kurulan oyun şirketi bugün kuruluşunun  60. yıldönümünü kutluyor. Efsanevi oyun şirketi Sega, 60. yıldönümünü retro bir oyun konsoluyla kutlamaya karar verdi. 

Sega ’nın 1990 yılında piyasaya sürdüğü Game Gear, şirkete ciddi bir başarı kazandırmıştı. Oyun şirketi, 60. yıldönümünü anmak için ise Game Gear ’ın yeni bir versiyonunu piyasaya sürmeye karar verdi. Piyasaya sürülmüş en ufak oyun konsollarından olacak Game Gear Micro, bir insanın avuç içine sığacak değin minik. 

Sega Game Gear Micro

Game Gear Micro ’nun siyah, mavi, kırmızı ve sarı renklerde dört versiyonu olacak. Sega ’nın 60. yıldönümü için üretilen Game Gear Micro, bununla beraber Game Gear ’ın 30. yıldönümü olan 6 Ekim ’de piyasaya sürülecek.  

80 milimetre genişliğinde, 43 milimetre yüksekliğinde ve 20 milimetre kalınlığında olan Game Gear Micro ’yla beraber Game Gear ’ların daha geniş bir ekrana sahip olmasını karşılayan Big Window ’un uyarlanmış hali de piyasaya sürülecek. Big Window Micro ismi bahşedilen aygıt, Game Gear Micro ’nun küçücük ekranının biraz daha büyük görülmesini sağlayacak. 

Sega Game Gear Micro

Sega ’nın 60.yaşı ve Game Gear oyun konsolunun 30.yaşını anmak için piyasaya sürülecek retro oyun konsolu Game Gear Micro ’nun ön siparişleri alınmaya başlandı. 4980 yen(takriben 310 lira) fiyatla ön siparişe çıkarılan Game Gear Micro, 6 Ekim ’de piyasaya sürülecek. 

Hakkında admin

Check Also

Facebook Hisseleri Bir Günde Yüzde 6 Değer Kaybetti

Facebook Hisseleri Bir Günde Yüzde 6 Değer Kaybetti

ABD merkezli sosyal medya devi Facebook’un hisseleri, gün içerisinde yaklaşık %6 düşüş yaşadı. Gün içerisinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir