Anasayfa / Genel / Sea of Thieves, Yeni İçeriklerin Oyuna Eklendiği Bir Güncelleme Aldı

Sea of Thieves, Yeni İçeriklerin Oyuna Eklendiği Bir Güncelleme Aldı

Geçtiğimiz günlerde Microsoft Store’a tarafından fazla daha yerinde fiyatla Steam’e gelen korsan oyunu Sea of Thieves, Haunted Shores adında yeni bir bedava güncelleme aldı. Oyunun geliştiricisi Rare tarafından yayınlanan güncelleme, kuvvetli gülle ve mayın çeşitlerine sahip hayalet gemi şeklindeki bir diğer NPC savaş gemisini ve fazla daha fazlasını oyuna kazandırıyor.

Güncellemede en fazla dikkat çekenlerden biri olan yeni NPC savaş gemisi, Burning Blade amiral gemisinde Captain Flameheart’ı savunuyor. Bu karşılaşmada bulunan oyuncuların, özel ödüller ve hazineler kazanma imkânı bulunuyor. Oyuncuların hayalet filosuna aleyhinde savaşa girmesi için 2 farklı yol bulunuyor. Gelin lafı daha artı uzatmadan bu yollara bir göz atalım.

Hayalet filosuna karşı savaşa girmenin 2 yolu bulunuyor:

Sea of Thieves

Hayalet filosuna aleyhinde savaşmanın birincil yolu, Captain Flameheart’ın kafatası bulutunu gökyüzünde bakmak. Bu bulut, bir adaya saldırı yapıldığını gösterir ve oyuncular bu saldırıyı donanmasından uzaklaştırmak amacıyla harekete geçer. İkincisiyse hayalet filosunu bulmak ve önlemek için oyuncuların bir gezi satın almasına müsade verecek Order of Souls ile 25 ya da daha üst düzey edinmek. Haunted Shores boyunca yolculuk, Duke’tan satın alınabilir durumda olacak.

Güncellemeyle oyuna kazandırılan yenilikler bunlarla da sınırlı kalmıyor. Haunted Shores ile birlikte birtakım yeni baraka da oyunda yerini almış oldu. Bu; mürettebatınızla birlikte eğlenceli zamanlar sunsa da oyunun içinde bir etkiye sahip olduğu söylenemez. 

Rare, oyun içi iletişimi daha kolay hâle getirmek namına bir dizi yükseltmeye başvurmuş. Daha evvelden hazırlanmış mesajlar bir uçtan bir uca oyunun daha akıcı olması sağlanacak. “Bir gemi görüyorum”, “Onarıma ihtiyacımız var” gibi mesajlar, sesli sohbet kullanımı yerine bu şekilde veri güncellemesi yapmayı muhtemel kılacak.

Hakkında admin

Check Also

'Kuzey Koreli Hackerlar, COVID-19 Aşısı Geliştiren AstraZeneca'yı Hedef Aldı'

‘Kuzey Koreli Hackerlar, COVID-19 Aşısı Geliştiren AstraZeneca’yı Hedef Aldı’

Zaman zaman yetkili kurum ve kuruluşlara düzenledikleri saldırılarla gündem olan Kuzey Koreli hackerler, yeni bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir