Anasayfa / Genel / SCARLET NEXUS, Ön Siparişe Açılan İlk PlayStation 5 Oyunu Oldu

SCARLET NEXUS, Ön Siparişe Açılan İlk PlayStation 5 Oyunu Oldu

Sony‘nin geçtiğimiz günlerde 4 Haziran tarihli PlayStation 5 etkinliğini belirsiz olarak ertelemesinin arkasında bugün, BANDAI NAMCO göre geliştirilen SCARLET NEXUS, PlayStation 5 için ön siparişe açılan birincil oyun oldu. PlayStation ve Xbox’ın yeni nesil konsolları hakkındaki detayları yorumlama konusunda epeyce sır saklayan bir konuşma sergilediklerini biliyoruz. Özellikle bu konu, yeni cins konsollar için çıkacak olan oyunlar ve bu oyunların fiyat listelerine gelince ekstra bir ağzı sıkılıkla karşılaşıyoruz fakat birincil oyunun PlayStation 5 için ön siparişinin açıklanmasının arkasında diğer oyunların da ön sipariş tarihlerinin yakın olduğu düşünülüyor.

Bildiğiniz üzere Sony tarafından PlayStation 5 için birincil ön siparişe çıkacak olan oyun Assassin’s Creed: Valhalla olarak duyurulmuştu fakat sürpriz bir şekilde bugün SCARLET NEXUS, 59,99 dolarlık fiyat etiketiyle Amazon’da ön siparişe açıldı. Yeni cins konsolların bu yıl satışa sunulması beklenildiği hâlde SCARLET NEXUS, Aralık 2021’e değin çıkış yapmayacak.

SCARLET NEXUS’ta olaylar fazla uzakta bir gelecekte geçiyor:

SCARLET NEXUS

SCARLET NEXUS, çok uzak bir gelecekte insan beyninde, psişik bir hormonun keşfedilmesini konu alacak. İnsanlığın yeni bir çağa adım attığı bu gelecekte, ‘Diğerleri’ olarak adlandırılan mutantlar, insan beyniyle beslemek için gökyüzünden yeryüzüne akın ediyor olacak. Aşina saldırı taktiklerine ve yöntemlerine karşısında dirençli olan mutantların insan nüfusunu değil etmemesi için beyninde psişik güçler kazanmasını sağlayan hormonların bulunduğu halk bu mutantlara karşısında koyacak. Rol yapma özellikleriyle öne meydana çıkan bu oyunda oyuncular, mutantlarla savaşmak için kurulan birliğe yeni katılan psişik güçlere sahip Yuito Sumeragi adında bir insanı canlandıracak.

SCARLET NEXUS dışarıda az önce yeni cins konsollara hangi oyunların geleceği, bu oyunların ön sipariş tarihleri ve fiyatları hakkında herhangi bir veri bulunmuyor. Sony, her ne kadar yapacağı PlayStation 5 etkinliğiyle daha artı ayrıntı ve oyun duyurmayı planlamış olsa da şu lahza bütün dünya gündemini meşgul eden ABD’deki ayaklanmalar ve politik karışıklıklar yüzünden bu faaliyet ve duyurular süresiz olarak askıya alınmış durumda. SCARLET NEXUS’un çıkışına daha çok uzun bir zaman olsa da oyunun öteki detaylarını incelemek için Amazon ön sipariş sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Hakkında admin

Check Also

SpaceX, Starship Prototipine Burun Konisi ve Kanatçık Taktı

SpaceX, Starship Prototipine Burun Konisi ve Kanatçık Taktı

SpaceX’in Ay’a ve Mars’a verimli ve kolay bir şekilde ulaşmak için geliştirdiği Starship uzay aracı, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir