Anasayfa / Genel / Samsung’un Tartışmalı Veliahtının Bitmiş Hapse Girip Girmeyeceği Bugün Belirlenmiş Olacak

Samsung’un Tartışmalı Veliahtının Bitmiş Hapse Girip Girmeyeceği Bugün Belirlenmiş Olacak

Daha önce rüşvet skandallarından dolayı hapse atılan Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung’un fiili lideri Jay Y. Lee, şu anda de sermaye payı sahtekarlığı nedeniyle mahkemelik oldu ve suç oluşturan alma ihtimalinin yüksek olduğu belirtiliyor.

51 yaşındaki Lee, pazartesi günü (bugün) TSİ sabahtan 10.30 ’da gerçekleştirilecek mahkeme öncesinde Seul mahkemesi önünde koronavirüs tedbirleri dahilindeki maskesi ve koyu renkli ekip elbisesiyle görüntülendi. Gazeteciler göre soru bombardımanına tutulan Lee, sessizliğini korumayı tercih etti.

Samsung’un fiili lideri, rüşvet skandalıyla hapis cezasına çarptırılmıştı

Samsung Lideri Jay Lee

2014 yılında kalp krizi sebebiyle hayatını kaybeden babasının arkasında Samsung Group ’un fiili lideri olan Lee, Güney Kore gayri safi milli hasılasının %12 ’sini oluşturan teknoloji devi Samsung ’a karşın olumlu algılara gölge düşürmüştü. Lee ’nin kararın sonuçlanması sonrasında pazartesi günü (bugün) veya salı günü erken saatlerde tutuklanarak hapse gönderilmesi bekleniyor.  

Mahkemede varılacak karara tarafından Lee, araştırmalar devam ederken 20 gün esir kalabilir. İncelemenin sonucuna tarafından Lee, 6 ay hapse gönderilebilir. Daha önce rüşvet skandalı ile 1 yıl değin hapis cezasına çarptırılan Lee ile ilgili verilecek karar, sektör göre da yakından takip ediliyor.

bununla beraber Lee’nin durumu, firmaya yatırımlarda yer alan isimleri o kadar etkilemişe benzemiyor. Bunun sebebi olarak ise firmanın daha önce de benzer bir karşısında karşıya kalmasına rağmen sahip olduğu profesyonel takım baştan sona başarılı bir şekilde büyümeye devam etmiş olması gösteriliyor.

Hakkında admin

Check Also

Sony, Kasım Ayı Ücretsiz PlayStation Plus Oyunlarını Açıkladı

Sony, Kasım Ayı Ücretsiz PlayStation Plus Oyunlarını Açıkladı

Sony, PlayStation Plus aboneliğine sahip olan kullanıcıların kasım ayında ücretsiz olarak erişebilecekleri oyunları açıkladı. Sony’nin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir