arama

Samsung’un En Son Patenti: İstiridye Kabuğu Dizaynında Katlanabilir Telefon

Samsung'un En Son Patenti: İstiridye Kabuğu Dizaynında Katlanabilir Telefon
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • skyhan skyhan
  • 1 Star
    Loading...

Samsung, Unpacked adı bahşedilen etkinlikte Galaxy Fold’u duyuralı az daha bir ay oldu. Son dedikodulara bakılırsa Kore devi yerinde durmuyor, üzerinde çalıştığı başka katlanabilir akıllı telefonlar da var. Bu dizaynlardan birinin istiridye kabuğu biçiminde olduğu ise internete düşen berat resmiyle ortaya çıktı.

Galaxy Fold’un bilindiği üzere geniş ve içeri katlanabilen, dahası değişmez olan küçük bir ekranı var. Bu minik ekran sayesinde telefon katlıyken kullanıma sürdürmek mümkün. Yeni patent ile ilgili durum şu fakat, dışarı katlanabilen telefonlarda ikinci bir ekrana gerek değil, katlı olduğu hâlde telefon tek ekrandan kullanılabiliyor.

Patent çizimleri ilk kez LetsGoDigital adlı programda görüntülendi. anlaşılan Motorola’nın istiridye kabuğu dizaynından ayrı olarak telefon içe yok, dışa katlanıyor.

Telefonun çerçevesine bakıldığında ise iki bambaşka parçanın katlandığında birbirlerinin içine kaydırıldığı görülüyor. Bu dizayn, telefon katlandığında cihazın ayrıntılarıyla düz bir hâl almasına olasılık sağlıyor.

Çizimler keza dizaynın arkadaki kısmında bulunan ufak bir düğmenin kilit mekanizması olarak kullanıldığını ortaya çıkardı. Bu kilit mekanizması çalışıyorken parçaları bozmak muhtemel değil.

bununla birlikte şimdilik telefonun çiziminde kamera bulunmadığını görüyoruz lakin eğer kamera eklenirse bunların nerelere eklenebileceğini varsayım edebiliyoruz. Ön kamera için yeterince yer olsa da arkadaki çerçevelere eklenecek herhangi bir kamera ne eyvah ama aygıt katlandığında kullanılamaz hâle gelecek.

Galaxy Fold’un keza verimlilik ayrıca de fiyat bakımından ardında kalacağını tahmin ettiğimiz Samsung’un yeni patentini nasıl bulduğunuzu açıklama olarak belirtebilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.