Anasayfa / Genel / Samsung’un AR Gözlüğü İçin Aldığı Berat Ortaya Çıktı

Samsung’un AR Gözlüğü İçin Aldığı Berat Ortaya Çıktı

Samsung bugünlerde birçok yeni proje üstünde çalışıyor. Yeni katlanabilir telefonlar, yeni Galaxy Note20 serisi ve zeki saatlerin yanı sıra AR (artırılmış realite) gözlükleri üstünde de çalışmaya başlayan Samsung, 4 Haziran tarihinde aldığı AR gözlük tasarım patentini açıkladı. Açıklanan bu patentle birlikte Samsung, sonunda zeki gözlük yapmanın bir yolunu bulmuş gibi görünüyor. 

Samsung’un üstünde çalıştığı bu gözlük; akıllı telefonlara, tabletlere ve daha çoğu cihaza bağlanarak kullanıcılara artırılmış gerçeklikte görüntüler sunacak. Gelin Samsung’un geliştirdiği zeki gözlük için yaptığı açıklamalara beraber göz atalım.

Samsung’un AR gözlük patenti ve yaptığı açıklama:

Samsung AR gözlük patenti

Samsung’un artırılmış gerçeklik gözlükleri için yaptığı teknik izah etme şu şekilde: “Bir elektronik aygıt geliştirildi. Bu elektronik cihaz bir dokunmatik ekran, bir irtibat modülü ve bu dokunmatik ekranla düzenli çalışan en düşük bir işlemciyi içeriyor. Cihazın içerisinde yer alan asgari bir tane olacak olan bu işlemci, iletişim modülünü kullanarak artırılmış gerçeklik cihazına ilk içeriğin görüntülenmesini karşılayan verileri aktaracak, ilk içeriğin dokunmatik ekranda kullanılabilmesi için arayüzü görüntüleyecek, iletişim modülünü kullanarak AR cihaza ilk çıkıştan sağlanan görüntünün, arayüze ulaşmasını sağlayacak ve yine aynı şekilde iletişim modülünü kullanarak ikincil bir kaynaktan sağlanan görüntünün dokunmatik ekrana ulaşmasını ve ulaşan verilerin ikincil arayüz doğruca denetleme edilmesini sağlayacak.” 

Bu teknik bilgilerin oldukça girift göründüğünü biliyoruz. Özetle özet çıkarmak gerekirse Samsung geliştirecekleri, AR gözlüğünün iki ayrı çerçevesine iki bambaşka görüntüyü yansıtabilecek bir işlemci kullanacaklarını açıklıyor. Keza bu iki ayrı görüntünün kontrolü için de cihazda iki öbür arayüz olacak.

İki bambaşka verinin işlenmesi ve arayüzün teftiş edilmesi için de Samsung şu an için en düşük bir tane işlemci kullanmayı planladıklarını belirtiyor. AR gözlükler için ilerleyen zamanlarda daha çok detay ortaya çıkacak gibi görünüyor. Gelecekte telefonumuzu elimize almamıza lüzum bile kalmadan içerik görüntüleyebileceğimiz bu teknolojiyi hepimiz merakla bekliyoruz.

Hakkında admin

Check Also

PlayStation Plus’ın Bu Ayki Ücretsiz Oyunları Açıklandı

PlayStation Plus’ın Bu Ayki Ücretsiz Oyunları Açıklandı

Sony’nin aylık abonelik sistemi PlayStation Plus, her ay yeni ücretsiz oyunlarla karşımıza çıkıyor. Bu ayın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir