Anasayfa / Genel / Samsung, Yeni Galaxy A01 Core ile Çıkarılabilir Batarya ‘Özgürlüğünü’ Geri Getiriyor

Samsung, Yeni Galaxy A01 Core ile Çıkarılabilir Batarya ‘Özgürlüğünü’ Geri Getiriyor

Dünyanın en popüler akıllı telefon üreticilerinden olan Samsung, özellikle gelişmekte olan ülkelerdeki kullanıcılara hitap edebilecek yeni bir bütçe dostu akıllı telefon modeli tanıtmaya hazırlanıyor. Çıkarılabilir batarya ile geleceği söylenen aygıt, sızdırılan Bluetooth SIG sertifikası ile resmiyet kazandı.

Dahası, söz konusu sertifika telefon hakkında ilginç bir teferruat da ortaya koyuyor. Samsung’un gizemli bütçe dostu telefonu şimdiye dek SM-A013F model numarasıyla biliniyordu. Bu da bir takım insanların, telefonun “Galaxy A01e” ismiyle piyasaya sürüleceğini düşünmesine niçin oldu. 

Çıkarılabilir bataryaya sahip Samsung Galaxy A01 modelinin Bluetooth SIG sertifikası

samsung a01 core

Bugün paylaşılan Bluetooth SIG sertifikasına kadar model numarası SM-A013F olan aygıt, Galaxy A01 Core adıyla satışa çıkacak. Samsung’un Core ismini içeren en son modeli Galaxy J2 Core ’u (2020) nisan ayında Hindistan ’da piyasaya sürmüştü. 

Sertifikaya göre çift SIM özelliğine sahip olacak olan Samsung Galaxy A01 Core, 1GB RAM ile eşleştirilen bir MediaTek MT6739WW yonga seti ile donatılacak. O Kadar çok kullanıcıyı memnun edecek çıkarılabilir batarya ise 3.000 mAh kapasiteye sahip olacak. Yazılım tarafında Android 10‘u ya da 2GB’tan daha eksik RAM ile donatılmış akıllı telefonlar için tasarlanan Android Go Edition sürümünü çalıştırması beklenen aygıt, olasılıkla öncelikli olarak tekrar Hindistan ’da piyasaya sürülecek.

Samsung’un yeni bütçe dostu telefonu, Galaxy A01 ile aynı bir tasarıma sahip olabilir

samsung

Samsung ’un yakın süre sonra tanıtacağı yeni bütçe dostu akıllı telefonu Galaxy A01 Core için ne kadarlık bir fiyat etiketi belirleyeceğini bilmiyoruz, ancak fiyatın cüzdanları pozitif yormayacağı belirli.

Hakkında admin

Check Also

Sosyal Medyadaki ‘Trendyol’dan Kart Bilgileri Çalındı’ İddialarına Trendyol’dan Cevap

Sosyal Medyadaki ‘Trendyol’dan Kart Bilgileri Çalındı’ İddialarına Trendyol’dan Cevap

Ülkemizdeki sosyal medya kullanıcıları, birkaç saattir Trendyol ile ilgili bir meseleyi konuşuyorlar. İddialara göre Trendyol, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir