Anasayfa / Genel / Samsung, Odaklamada Çığır Açacak ISOCELL GN1 İçin Tanıtım Videosu Paylaştı

Samsung, Odaklamada Çığır Açacak ISOCELL GN1 İçin Tanıtım Videosu Paylaştı

Günümüzdeki telefonlar, donanımları bir uçtan bir uca az daha bir kamera gibi hizmet verebiliyor. Bu sağlayan şeyse tabii fakat telefonlarda kullanılan kamera sensörleri. Bu sensörler, birçok cihazda yerini alarak yüksek çözünürlüklü ve nitelikli fotoğrafları kullanıcısına sunuyor. Güney Koreli teknoloji devi Samsung da kamera sensörlerini bir adım ileriye taşımak nedeniyle ISOCELL adlı sensörlerini üretiyor. Şirket şimdi de bu sensörlere bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor.

Samsung, ISOCELL teknolojisinin son ürünü ISOCELL GN1’i, bir takım özelliklerin de ortaya çıktığı bir videoyla birlikte tanıttı. 50 MP çözünürlük, 1,2 mikrometre piksel ve çift hassasiyetle birlikte Smart-ISO gibi dinç özellikleri bünyesinde barındıran sensörün Samsung açısından bir önemi daha bulunuyor. ISOCELL GN1, şirketin Tetracell ve Dual Pixel teknolojilerini birleştiren birincil manzara sensörü konumunda bulunuyor. 

Samsung’un yeni sensörü ISOCELL GN1’in tanıtım videosu:

Samsung’un, ultra çabuk otomatik odaklama özelliklerinin bir DSLR kamerayla karşılaştırılabilir olduğunu bahis ettiği ISOCELL GN1’in tanıtım videosu yeni paylaşılmış olsa da sensörün teknik detayları bir aydan uzun bir süredir biliniyor. Şirket, bu sensörü mayıs ayının ortalarında tanıtmıştı ve hatta sensörü kullanan birincil telefonun Vivo X50 Pro olabileceği ortaya çıkmıştı.

Samsung’un ISOCELL GN1 hakkında paylaştığı bu epeyce renkli video; ISOCELL Plus ve sensörün üretebileceği parlak renkler, hakiki zamanlı HDR kapasitesi ve gölgeler için olan 3 seviyeli pozlama baştan sona dört pikseli bir araya getirerek aydınlık gece çekimleri sunan Tetracell teknolojisi gibi sensörün en enerjik özelliklerini öne çıkıyor. Keza sensörün çekici özelliklerinden biri olan ultra seri otomatik odaklama özelliği, 100 milyon odak birimi (piksel başına 2) tarafından etkinleştiriliyor.

ISOCELL GN1

ISOCELL GN1, acilen hızlı üretimde bulunuyor. Bu sensörlerin, yakın zamanda piyasaya çıkacak Vivo X50 Pro ile birlikte gün yüzüne çıkması bekleniyor. Dedektör hakkında yeni bilgiler ortaya çıktığında sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Hakkında admin

Check Also

Güney Afrikalı Bilim İnsanlarından Ses Getirecek Proje: Güneş Karartılacak

Güney Afrikalı Bilim İnsanlarından Ses Getirecek Proje: Güneş Karartılacak

Küresel iklim değişikliği tüm dünyayı etkilemeye devam ederken Güney Afrikalı bilim insanları, küresel iklim değişikliğinin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir