Anasayfa / Genel / Samsung Kullanıcılarını Çıldırtacak İddia: One UI 2.5 ile Telefonlarda Reklam Gösterilecek

Samsung Kullanıcılarını Çıldırtacak İddia: One UI 2.5 ile Telefonlarda Reklam Gösterilecek

Antre seviyesinden amiral gemilerine değin her bütçeye yerinde zeki telefonlar üreten Samsung, önümüzdeki günlerde tanıtmayı planladığı Galaxy Note20 ailesi için çalışmalarına devam ediyor. Galaxy Fold 2 ve Galaxy Note20 cihazlarının tanıtılacağı bu etkinlikte bununla birlikte One UI 2.5 yazılım güncellemesinin de ilk önce görülmesi bekleniyor.

İddialara göre 5 Ağustos tarihinde yayınlanacak olan güncelleme, birçok Samsung kullanıcısının canını sıkacak birtakım değişiklikler içerecek. Çevrimiçi ortamda ortaya meydana çıkan görüntüler, firmanın yeni güncellemeyle birlikte telefonlarda reklam göstermeye başlayacağına göze çarpan ediyor. Söylentiye kadar reklamlar; Galaxy S ve Galaxy Note gibi amiral gemisi serisi cihazlarda değil, Galaxy A ve Galaxy M serisi gibi düşük fiyatlı cihazlarda gösterilecek.

Kullanıcılar, kilit ekranındaki 15 saniyelik reklamın bitmesini bekleyecek:

samsung reklam kilit ekranı

Yukarıdaki görselde cihazın kilit ekranında bir reklam gösterildiğini görüyoruz. Kilit ekranındaki bu reklamlarda 15 saniyelik bir zamanlayıcı bulunuyor ve kullanıcıların cihazın kilidini açabilmeleri için reklamın süresinin dolmasını beklemeleri gerekiyor. Bu da Samsung kullanıcılarının telefonlarını kullanmaya başlamadan önce 15 saniye her tarafında reklam izleyeceği anlamına geliyor.

öte taraftan başvuru formu içinde gösterilen reklamlara gelecek olursak burada da aynı bir uygulamaya gidileceğini görebiliyoruz. Bu noktada anında sağdaki ekran görüntüsü, ‘Hava Durumu ’ uygulaması içerisinde reklamların nasıl görüneceğini bizlere gösteriyor. Aynı reklamların Müzik, Telefon, Bixby vb. gibi öteki Samsung uygulamalarında da görüneceği söyleniyor.

Xiaomi, Realme ve Vivo gibi çoğu Çinli işyeri, bütçe dostu cihazlarının sistem uygulamalarında reklamlara yer verebiliyor ama bu durum kullanıcıların yoğun eleştirilerine yol açıyor. Bu noktada Samsung ’un da fiilen aynı bir uygulamaya gidip gitmeyeceğini bakmak fiilen ilginç olacak. Yazımızı noktalamadan önce bu söylemlerin şimdilik sadece iddiadan ibaret olduğunu tekrardan hatırlatalım.

Hakkında admin

Check Also

Ubisoft, Far Cry 6 ve Rainbow Six Quarantine, Covid-19 Nedeniyle Erteledi

Ubisoft, Far Cry 6 ve Rainbow Six Quarantine, Covid-19 Nedeniyle Erteledi

Fransız oyun stüdyosu Ubisoft, çeyrek sonuçlarını açıkladığı sırada iki yaklaşan iki önemli oyunu hakkında da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir