Anasayfa / Genel / Samsung, Koronavirüsün Etkisiyle Giyilebilir Teknolojide Pazar Payını Artırdı

Samsung, Koronavirüsün Etkisiyle Giyilebilir Teknolojide Pazar Payını Artırdı

Bütün dünyayı etkisi altına bölge yeni alıcı koronavirüs salgını, 2020 yılının ilk çeyreğinde ekonominin o kadar fazla alanını negatif anlamda etkiledi. Virüs salgınından en çok etkilenen sektörlerin başındaysa teknolojik ürün sektörleri geliyor. Bu noktada IDC göre paylaşılan verilere göre koronavirüs salgınının en şiddetli olduğu ilk çeyrekte, satışları manâlı ölçüde eksilen teknolojik ürünlerden biri zeki saat oldu.

Verilere daha yakından baktığımızda Samsung ’un 2019 yılının birincil çeyreğinde 2 milyon adet olan zeki saat satışının bu yılın aynı döneminde 1,8 milyon adede gerilediğini ama pazar payının %10,8 seviyesinde değişmez kaldığını görebiliyoruz.

Akilli saat pazar payi

~Akıllı saatlerde birincil 5 şirketin 2020 ilk çeyreğindeki satmak istatistikleri

Samsung ’un pazar payında herhangi bir azalma olmamasının nedeniyse Apple gibi devlerin satışlarının da benzer şekilde düşmesi oldu. öte yandan küresel pazardaki akıllı saat satışlarındaysa takvim bazda %7,1 ’lik bir düşüş yaşandı.

Samsung, giyilebilir ürün pazarında takvim bazda en yüksek yükselme gerçekleştiren şirket oldu:

Giyilebilir teknoloji

~Giyilebilir teknoloji ürünlerinde ilk 5 şirketin 2020 birincil çeyreğindeki satış istatistikleri

Zeki saat satışlarındaki azalmaya rağmen kulaklık / giyilebilir teknoloji pazarı, 2020 ’nin ilk çeyreğinde bir önceki yılın aynı dönemine kadar %29,7 oranında büyüdü. Araştırma şirketleri, bu büyümeyi COVID-19 salgınına, bilhassa de virüs nedeniyle evlerine hapsolmuş ve üretkenliğini artırmanın yollarını arayan kişilerden gelen büyüyen talebe bağlıyor.

Giyilebilir teknoloji sektöründe geçtiğimiz dönemlerde tanıtılan Galaxy Buds+ ve orijinal Galaxy Buds, Samsung için bilhassa başarılı olan ürünlerdi. Bu noktada her iki ürün için de 2020 yılının ilk çeyreğinde toplam 4 milyon sevkiyat yapıldığı aktarıldı.

2019 ’un ilk çeyreğinde 5 milyon adet olan giyilebilir ürün satışını ilk çeyrekte 8,6 milyon adede çıkaran Samsung, bütün giyilebilir ürün kategorilerinden gelen satışların bir araya gelmesiyle bu sektörde yıllık bazda %71,7 çoğalma kaydetti. Bu büyümeyle birlikte şirketin geçtiğimiz yıl %9 olan giyilebilir teknoloji pazar payı da %11,9 ’a yükselmiş oldu.

Hakkında admin

Check Also

Amazon'un Bulut Tabanlı Oyun Sistemi Luna Erken Erişime Açıldı

Amazon’un Bulut Tabanlı Oyun Sistemi Luna Erken Erişime Açıldı

Amazon, geçtiğimiz haftalarda bulut oyun hizmeti Luna’yı duyurmuştu. Şirketin bulut oyun sistemi, Google Stadia, Xbox …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir