Anasayfa / Genel / Samsung, Huawei ’nin Kirin Yongalarını Üretmeye Yanaşmayabilir

Samsung, Huawei ’nin Kirin Yongalarını Üretmeye Yanaşmayabilir

Çin merkezli teknoloji devi Huawei, Amerika Birleşmiş Devletleri göre uygulanan yaptırımlar yüzünden şu anda büyük bir sorunla karşısında karşıya. Şirket, normal şartlarda Kirin yongalarının üretildiği TSMC ile olan ortaklığını yaptırımlar dolayısıyla sonlandıracak. Yani Huawei, bambaşka bir yonga üreticisi bulmak zorunda kalacak.

Son zamanlarda şirketin yongalarını üreteceği iki taraflı şirket hakkında isim zeka verilmeye başlandı. Çoğu habere kadar Huawei, Kirin yongalarının üretimi için Samsung ’la iş birliği yoluna gidecekti zira Samsung, Amerika Birleşmiş Devleti kökenli elde etmek yerine Avrupa ve Japon kökenli ekipmanlara sahipti.

Samsung, Kirin yongalarını üretmeyi kabul etmeyebilir:

huawei kirin

Gelen son haberlere kadar Samsung, Huawei ’nin Kirin yongalarını üretmek üzere ortaklığa gitmek konusunda Huawei ile hemfikir değil. Yani Samsung, Huawei ’nin yongalarını üretmeyi kabul etmeyebilir. Şu an Samsung ’un bu düşüncesinin nedeni bilinmese de bu konuda farklı tahminler mevcut. 

Bir tahmine göre Samsung, Kirin yongalarının üretimini onaylasa bile her şey düşünüldüğü dek kolay olmayabilir. Huawei ve Honor adı aşağıda çıkan akıllı telefon sayısını düşünürsek Samsung, Çinli teknoloji devinin üretiminin tamamına yetişemeyebilir. Huawei hâlihazırda TSMC ’nin en büyük ikinci müşterisiyken Samsung, Huawei ’nin bu yükünü kaldıramayabilir.

huawei kirin

Huawei, geçtiğimiz sene Amerika Birleşmiş Devletleri kadar getirilen yasaklar ve kısıtlamalar sonucunda ABD merkezli şirketlerle ortaklık yapamamaya başlamıştı. Şirket, zeki telefonlarında Google servislerini kullanamamaya başlamış, son olarak da ABD ’de yapılmış ekipman kullanan dünya çapında herhangi bir şirketle bile meslek birliği yapamaz olmuştu.

Huawei, bütün bu olumsuzluklara karşın dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi hâline geldi. Counterpoint Research ’e göre Huawei, Samsung ’u da ardındaki bırakmayı başardı. Araştırma şirketine tarafından Huawei, küresel akıllı telefon sektörünün %19 ’unda pay sahibi. Samsung ise %17 ’lik bir paya sahip durumda.

Hakkında admin

Check Also

Türk Motosiklet Sürücüsünün Radara Yakalanmamak İçin Bulduğu Çözüm Deşifre Oldu

Türk Motosiklet Sürücüsünün Radara Yakalanmamak İçin Bulduğu Çözüm Deşifre Oldu

Radar sistemleri, hız sınırlarını aşarak hem kendi hem de trafikteki diğer kişilerin hayatlarını tehlikeye atan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir