arama

Samsung Galaxy S Serisinin 10. Yılı: İlk Galaxy S’i Hatırlayan Var mı?

Samsung Galaxy S Serisinin 10. Yılı: İlk Galaxy S’i Hatırlayan Var mı?
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • skyhan skyhan
  • 1 Star
    Loading...
Koreli teknoloji devi Samsung’un amiral gemisi telefon serisi Samsung Galaxy S, 20 Şubat’ta San Francisco’da tanıtılacak. Bu telefon serinin 10. telefonu olacak. Geçmişteki dokuz telefonun bir kısmı ise unutuldu.

Teknoloji epeyce çabuk ilerliyor. Her sene, yeni özelliklere sahip amiral gemisi telefonlar piyasayı dolduruyor. Bu telefonlar aralarında Samsung Galaxy S serisi de kayda değer bir yere sahip.

Koreli dev firmanın daha önce çıkarmış olduğu 9 ayrı Galaxy S modeli var. Bu modellerden bazıları şimdiden unutulup gitti. Samsung Galaxy S10’un çıkışına günler kala ilk Galaxy S telefonu hatırlayalım istedik.

Samsung Galaxy S, çıktığı dönemde epeyce uyarı çekmişti. Bu telefonda Android yazılımı bulunuyordu. O dönemde şimdiki kadar çok başvuru formu yoktu. yine de yayınlanan bazı yazılımlar ve programlar, telefonu olduğundan fazla daha iyi ülkü getirebiliyordu. Mesela Voodoo Sound uygulaması, telefonun müzik kalitesini arttırıyordu.

Samsung Galaxy S, bir neslin ilk akıllı telefonu olarak hafızalara kazındı.

Samsung Galaxy S’in özellikleri ise şöyleydi:

Boyutları: 122.4 x 64.2 x 9.9mm Tartma: 119 g Ekran: 4.0″ Super AMOLED dokunmatik ekran 480 x 800 pixels / 16M colors Gorilla Glass TouchWiz 3.0 UI 3.5mm headphone jack 512MB RAM 2GB ROM MicroSD Kart Girişi (32GB’a dek) Wifi 802.11 b/g/n Android 2.2 Bluetooth 3.0 w/ A2DP 5MP Kamera 1Ghz ARM Cortex-A8 işlemci PowerVR SGX540 GPU Hummingbird çipseti 6.3 saat hitabe süresi 576 saat bekleme süresi Kaynak : https://www.sammobile.com/2019/02/04/10-years-samsung-galaxy-s-flagships-looking-back-first-galaxy-s

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.