Anasayfa / Genel / Samsung Galaxy A51s 5G, Geekbench’te Ortaya Çıktı

Samsung Galaxy A51s 5G, Geekbench’te Ortaya Çıktı

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden Samsung, önümüzdeki aylarda yeni amiral gemisi modelleri olacak Galaxy Note20 ’leri tanıtmaya hazırlanıyor. Bir yanlamasına bu cihazlar için hazırlıklarını sürdüren Güney Koreli işyeri, bir yanlamasına da orta düzey cihazları üzerinde çalışıyor. Şimdiyse firmanın bu orta düzey cihazlarından biri çevrimiçi ortamda ortaya çıktı.

Galaxy A51s 5G olduğu düşünülen akıllı telefon, Geekbench ’te ‘SM-A516V ’ model numarasıyla listelendi. Akıllı telefonun model numarası, geçtiğimiz günlerde tekrar Geekbench ’te ortaya çıkan Galaxy A71s 5G ’ninkine benziyor (SM-A716V). Bu Nedenle Geekbench ’te bir takım özellikleriyle birlikte listelenen zeki telefonun Galaxy A51s 5G olduğu düşünülüyor. Dilerseniz gelin sözü daha artı uzatmadan telefonun ortaya çıkan özelliklerine daha yakından göz atalım.

Samsung Galaxy A51s 5G ’nin ortaya meydana çıkan özellikleri:

Samsung Galaxy A51s

Galaxy A51s 5G ’nin Geekbench listesi, telefonun gücünü sekiz çekirdekli bir Qualcomm yonga setinden alacağını ortaya koyuyor. Listede işlemcinin modeli dobra dobra belirtilmese de telefonda ‘Lito ’ anakart kullanıldığı söyleniyor. Bilmeyenler için Lito kod adı, Snapdragon 765G yonga setini temsil ediyor. Dolayısıyla Samsung Galaxy A51s 5G ’ye gücünü verecek yonga setinin Snapdragon 765G olduğunu söyleyebiliriz.

Buna ilave olarak 6 GB ’lık RAM ve en aktüel Android 10 işletim sistemiyle donatıldığını görebildiğimiz akıllı telefon, tek çekirdekli testte 622 puan ve çok çekirdekli testte 1.928 puan almayı başardı. Geekbench ’in yanı sıra Wi-Fi Alliance listelemesi telefonun çift bant Wi-Fi desteğine sahip olacağını, NFC Forum listesiyse doğal olarak NFC bağlantısının yer alacağını gösteriyor.

Galaxy A51s 5G ’nin yeni bir telefon yok de ‘s ’ yükseltmesi olduğunu düşünecek olursak geri kalan esas özelliklerin ve tasarımın Galaxy A51 5G ile aynı olacağını söyleyebiliriz. yine de cihazın kamera ve ekran gibi öteki detaylarını öğrenmek için biraz daha beklememiz gerekiyor.

Hakkında admin

Check Also

Türk Tasarımcıdan, Android 12 İçin Benzersiz Özellikler Sunan Konsept Tasarım (Video)

Türk Tasarımcıdan, Android 12 İçin Benzersiz Özellikler Sunan Konsept Tasarım (Video)

Zaman zaman hazırladığı konsept tasarımlarla haberlerimize konu olmayı başaran Türk Tasarımcı Kamer Kaan Avdan, Android 12 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir