Anasayfa / Genel / Samsung 980 Pro SSD, Önümüzdeki Aylarda Satışa Sunulabilir

Samsung 980 Pro SSD, Önümüzdeki Aylarda Satışa Sunulabilir

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte bilgisayarlarımızda yer alan hantal mekanik diskler, yerini uzun ömürlü ve epeyce yüksek performans vadeden SSD ’lere bırakmış durumda. Büyüyen imal aşamalarının katmış olduğu üretimde küçülme, SSD ’ler üstünde de fazla bir etki yarattı.  

M.2 NVMe SSD ’lerin günümüzde son kullanıcılar göre çok seçim edilmesinin sebebi; boyutu ve sunduğu performans. Büyük kardeşlerine nazaran fiyatının daha yüksek olduğunu bildiğimiz bu SSD’ler, yenilenen teknolojiyle öbür boyutlara çıkmış durumda. 

Samsung 980 Pro, ağustos ayında piyasaya sürülebilir:

samsung 980 pro ssd

En büyük SSD üreticilerinden biri olan Samsung, senenin başındaki CES 2020 fuarında yeni nesil 980 Pro adındaki SSD ’sini duyurmuştu. Hemen Şimdi piyasaya sürülmemiş SSD ’nin, ortaya meydana çıkan verilere tarafından yakın zamanda satışa sunulabileceğini söyleyelim. Tam adıyla Samsung 980 PRO M.2 NVMe SSD, şirketin sunduğu ilk 4. cins SSD olma unvanına sahip olacak gibi gözüküyor.  

4. neslin sunmuş olduğu performans artışıyla SSD, 6.500 MB/sn yazma ve 5.000 MB/sn okuma hızlarına sahip. Bunun, yüksek okuma ve yazma hızlarıyla beraber, piyasadaki en güçlü SSD ’lerden biri olacağını belirtelim. Pat Diye fazla depolama seçeneğiyle birlikte gelecek 980 Pro, 250 GB ile 1 TB arasında kapasite varyasyonlarını bünyesinde bulunduracak. 

Samsung, ürettiği Pro sınıfı SSD ’lerinde şimdiye dek hep 2 bit MLC teknolojisini kullanmıştı. Sektördeki diğer SSD üreticilerinin kullandığı 3 bit TLC NAND teknolojisini tercih etmeyen şirketin SSD ’lerinde hangi teknolojiyi kullanacağını bilmiyoruz. 970 EVO adlı SSD ’si üzerinde iyileştirmeler yapan şirket, SSD ’yi 970 EVO Plus olarak baştan tanıtmıştı. Tanıtıldığı süre hangi teknolojiyi kullanacağı hakkında herhangi bir tanımlama yapmayan şirket, denetim birimi olarak ne kullandığı bilgisini de henüz paylaşmış yok. 

Hakkında admin

Check Also

Güney Afrikalı Bilim İnsanlarından Ses Getirecek Proje: Güneş Karartılacak

Güney Afrikalı Bilim İnsanlarından Ses Getirecek Proje: Güneş Karartılacak

Küresel iklim değişikliği tüm dünyayı etkilemeye devam ederken Güney Afrikalı bilim insanları, küresel iklim değişikliğinin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir