Anasayfa / Genel / Sağlık Durumu Bakanı Fahrettin Koca ’dan ‘İkinci Dalga ’ Açıklaması

Sağlık Durumu Bakanı Fahrettin Koca ’dan ‘İkinci Dalga ’ Açıklaması

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs salgınıyla ilgili izah etme yaptı. İkinci dalga konusuna değinen Bakan Koca, büyük bir dalga beklemediğini belirterek “Kurallara uymak kaydıyla küçük birtakım etkilenmeler olabilir ama biz eskisine kadar, ilk dönemlere tarafından daha tecrübeliyiz” açıklamasında bulundu.

CNN Türk ’e açıklamalarda bulunan Bakan Koca; “Salgın Avrupa ’da en geç Türkiye ’ye geldi. 6 haftalık sürede birinci dönemi tamamladık. Yaşam devam ediyor. Bu ikinci döneme biz kontrollü sosyal hayat adını verdik. Yani şu dönemde bilhassa 3 şeyi dikkatsizlik etmememiz gerekiyor. Bizim maskeyi asla ihmalkârlık etmeden, sosyal uzaklık dediğimiz minimum 1.5 metrelik mesafeyi mutlak karşılayan ve el hijyenini de dikkatsizlik etmeyen bir sürece girmiş olduk.” dedi.

‘Türkiye’de yeni bir dalga beklemiyorum’

“Yeni bir salgın, yeni bir dalga beklemiyorum. Kurallara adapte etmek kaydıyla olabilecek ufak birtakım etkilenmeler olabilir fakat biz eskisine tarafından, birincil dönemlere kadar daha tecrübeliyiz. Bu anlamda ne yapacağımızı hem sağlık durumu çalışanları anlamında da çok iyi biliyoruz, sağlık durumu altyapımız bu anlamda tatmin edici olduğunu fazla rahatlıkla söyleyebiliriz.” diyen Koca, ‘Yeter ancak bu anlamda tekrar birlik, birliktelik çerçevesinde kuralları dilekçe noktasında birbirimize hatırlatıp bu dönemi de geçirelim. ’ uyarısında bulundu.

Sağlık Durumu Bakanı Fahrettin Koca, son olarak; “Dünyada bu salgın bitmedikçe Türkiye ’de etkisini sıfırlamak kolay olmaz. Çünkü Türkiye, Avrupa ile fazla yakın ilişki içinde olan bir ülke.” İfadesinde bulundu.

Hakkında admin

Check Also

Amazon'un Bulut Tabanlı Oyun Sistemi Luna Erken Erişime Açıldı

Amazon’un Bulut Tabanlı Oyun Sistemi Luna Erken Erişime Açıldı

Amazon, geçtiğimiz haftalarda bulut oyun hizmeti Luna’yı duyurmuştu. Şirketin bulut oyun sistemi, Google Stadia, Xbox …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir