Anasayfa / Genel / Sağlık Bakanlığı, Koronavirüs Aşı Çalışmalarına Katılacak Yeni Mezun Personel Arıyor

Sağlık Bakanlığı, Koronavirüs Aşı Çalışmalarına Katılacak Yeni Mezun Personel Arıyor

2020 yılının ilk günlerinden bu yana dünyayı etkisi altına alan ve an itibarıyla 1 milyona yakın insanın ölümüne neden olan SARS-COV-2 virüsüne karşı aşı çalışmaları tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de sürüyor ve Sağlık Bakanlığı, çalışmalarını genişletmek için yerli koronavirüs aşısı çalışmalarına katılacak personel arıyor.

Hürriyet’ten Meltem Özgenç’in haberine göre Sağlık Bakanlığı; kurulacak tesislerde koronavirüs aşısının geliştirme, araştırma ve üretiminin her aşamasında görev alacak biyolog, laboratuvar teknisyeni, eczacı, kimyager, veteriner hekim, tıbbi farmakolog ve hekimler arıyor.

covid-19 aşısı

Bakanlık; yeni mezun, çalışmaya istekli ve laboratuvar analizlerine hakim kişilerden söz konusu çalışmalara katılmak için aday olmalarını isterken; en az iki yıl kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapmış kişilerin başvurabileceği görevler için gizlilik taahhütnamesi imzalatılacağı, ayrıca tüm adaylara da COVID-19 taahhütnamesi imzalatılacağı belirtildi.

Sağlık Bakanlığı’nın koronavirüs aşı çalışmalarıyla ilgili paylaştığı açıklama

“Türkiye’de kurulacak tesislerde aşı geliştirme, araştırma ve üretim basamaklarının her aşamasında görev yapabilecek personel yetiştirilmesi amacıyla belirlenen şartları taşıyan kişilere teorik ve uygulamalı eğitim verilecektir.

Bu kapsamda biyolog, laboratuvar teknisyeni, eczacı, kimyager, veteriner hekim, tıbbi farmakolog ve hekim olup, hayvan deneylerine hakim, hücre kültürü testlerine hakim, fermantasyon ve saflaştırma konularına haiz, çalışma konusunda istekli, yetiştirilmek üzere, yeni mezun, laboratuvar analizlerine hakim kişiler, özgeçmiş formunu doldurarak 15 Ekim tarihi mesai bitimine kadar [email protected] adresine müracaat edebilirler. Eğitim süresi bir ay olacaktır.”

Hakkında admin

Check Also

iPhone 12 Pro'da 5G ile Çalıştığında Çok Sıkıntı Çıkaracak Bir Batarya Sorunu Keşfedildi

iPhone 12 Pro’da 5G ile Çalıştığında Çok Sıkıntı Çıkaracak Bir Batarya Sorunu Keşfedildi

Apple’ın geçtiğimiz haftalarda tanıttığı iPhone 12 serisi şu sıralar en fazla konuşulan konular arasında olmaya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir