Anasayfa / Genel / Sağlık Bakanı, Yeni Koronavirüs Vakalarının ve Ölümlerin Yaş Ortalamasını Açıkladı

Sağlık Bakanı, Yeni Koronavirüs Vakalarının ve Ölümlerin Yaş Ortalamasını Açıkladı

Çin ’de ortaya meydana çıkan ve COVID-19 hastalığına sebep koronavirüs, epeyce çabuk bir şekilde Çin sınırlarını aşmış ve tüm dünya geneline yayılmıştı. Açıklanan resmi rakamlara göre dünya genelinde 7,2 milyondan pozitif insana bulaşan virüs, 413 binden fazla insanın da hayatını kaybetmesine neden oldu.

Dünya genelinde etkisini hissettiren virüs, mart ayı içerisinde ülkemizde de varlığını hissettirmiş ve ilk COVID-19 vakası saptama edilmişti. Açıklanan devlete ait rakamlara göre ülkemizde 173 binden fazla kişiye bulaşan virüs, 4 bin 700 ’den fazla insanımızın da hayatını kaybetmesine neden oldu.

Türkiye ’deki koronavirüs vakalarının yaş ortalaması:

fahrettin koca koronavirüs yaş ortalaması tweet

Koronavirüs ile ilgili ilk vakanın tespitinden sonra vaka sayısı hızla artsa da alınan önlemler doğru koronavirüs salgının dağılım hızı yavaşladı. Bilhassa son günlerde iyileşen hasta sayısı, saptama edilen vaka sayısını oldukça üzerinde seyrediyor.

Salgının başladığı günden bu yandan yeni vakalar ve yeni gelişmelerle ilgili bilgilendirmeleri yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, resmi Twitter hesabından salgınla ilgili yeni istatistikleri açıkladı. Koca, vefatlarda ve yeni vakalardaki yaş ortalamalarının yanı sıra tanı konan hasta sayısının yeni iyileşen hastalara oranını da paylaştı. Sağlık Durumu Bakanı, resmi Twitter hesabından şu bilgileri verdi:

Yeni tanı konan hasta sayısı, yeni iyileşen hasta sayısının %40 ’ı değin. Yaş ortalaması yeni vakalarda 36, vefatlarda 71. Yeni hastalar nedeniyle artan yoğun bakım ihtiyacı düne yakın.

Koca, paylaştığı tweet’te son olarak virüsün etkisinin azaldığı düşüncesinin tehlikeli olduğunu söylerken “Sıradan olan tedbirdir” dedi.

Hakkında admin

Check Also

Güney Afrikalı Bilim İnsanlarından Ses Getirecek Proje: Güneş Karartılacak

Güney Afrikalı Bilim İnsanlarından Ses Getirecek Proje: Güneş Karartılacak

Küresel iklim değişikliği tüm dünyayı etkilemeye devam ederken Güney Afrikalı bilim insanları, küresel iklim değişikliğinin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir