Anasayfa / Genel / Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Salgının Ciddiyetini Koruduğunu Belirtti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Salgının Ciddiyetini Koruduğunu Belirtti

Tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizin gündeminde de koronavirüs salgını bulunuyor. Bir süredir etkisini devam ettiren virüse ilişkin günlük hazırlanan tablolar, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından ahenkli olarak yayınlanıyor. Dün paylaşılan tabloda, olgu sayısında hafif bir artışın görülmesi Fahrettin Koca’yı harekete geçirdi. Koca, Twitter hesabından geçen günkü sayılarla alakalı bir yorumlama yayınladı.

Koca, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada dün yayınlanan vaka sayılarının salgının hala ciddiyetini koruduğunun işareti olarak lanse etti. Tedbirlerde deneyimli olduğumuzu gösteren bakan, kontrollü sosyal hayat biçiminde yazının bulunduğu bir fotoğrafı da tweetine ekledi. Koca, maske kullanımına dair “Koronavirüs ’ün maskesi demin düşmedi” şeklinde uyarıları da paylaşmaya devam ediyor.

Fahrettin Koca’nın paylaştığı tweet:

Fahrettin Koca tweeti

Fahrettin Koca, “Geçen Günkü olgu tablomuz, salgının ciddiyetini koruduğu gerçeğiyle hepimizi yüzleştirdi. Geri adım atmayacak dek dinç ve tedbirlerde deneyimliyiz. Başladığımız gün, yarın için güven verici bir gün olsun” şeklinde konuşarak vatandaşları bir kez daha uyardı. Twitter üzerinden paylaşımlarına devam eden Koca, kontrollü sosyal yaşam konusunun üstünde duruyor.

Yalnızca bunları paylaşmakla da kalmayan bakan, tokalaşmamak gerektiğinin de altını çizdi. Virüsün dış yüzeylerde canlı kalabildiğini hatırlatan Koca, el sıkışarak virüse fırsat tanıyabileceğimizi “Dünkü olgu tablomuz, salgının ciddiyetini koruduğu gerçeğiyle hepimizi yüzleştirdi. Geri adım atmayacak dek dinç ve tedbirlerde deneyimliyiz. Başladığımız gün, yarın için güven verici bir gün olsun” sözleriyle aktardı.

Fahrettin Koca, dün yayınladığı tabloda vatandaşlara yapılan takriben 45 bin testten 1.459’unun pozitif çıktığını, 14 vatandaşımızın hayatını kaybettiğini ve takriben 1.000 kişinin de iyileştiğini açıklamıştı. Bu sayılarla birlikte toplam iyileşen sayımız 150 binin üzerine çıkarken, vaka sayımız da 176 bini aştı.

Hakkında admin

Check Also

SpaceX, Starship Prototipine Burun Konisi ve Kanatçık Taktı

SpaceX, Starship Prototipine Burun Konisi ve Kanatçık Taktı

SpaceX’in Ay’a ve Mars’a verimli ve kolay bir şekilde ulaşmak için geliştirdiği Starship uzay aracı, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir