Anasayfa / Genel / Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Instagram’da 10 Milyon Takipçiye Ulaştı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Instagram’da 10 Milyon Takipçiye Ulaştı

Son zamanlarda dünya çapında tez büyüyen koronavirüs sürecinde çoğu insan gelişmeleri yakından peşine düşüp takip etmek istiyor. Çoğu kişi gelişmeleri sosyal medya üzerinden takip ediyor ve data paylaşımı yapan kişiler ve kurumların takipçi sayıları da önemli bir yükselme gösteriyor. Bu noktada Türkiye için en büyük ve en güvenilir bilgi kaynağı olarak Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca‘nın Instagram hesabı da Türkiye’de önemli bir kilometre taşını aştı.

Türkiye’nin koronavirüs karnesiyle ilişkin açıklamaların yanı sıra vatandaşlara önemli uyarılarda yer alan Fahrettin Koca’nın Instagram hesabı 10 milyon takipçiye ulaşmış durumda. Sağlık Durumu Bakanı Koca’nın Instagram hesabına baktığınız zaman günlük koronavirüs tablolarının yanı sıra Koca’nın devlete ait Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamalara da ulaşabiliyorsunuz.

Koca’nın Instagram hesabı çabuk büyüdü

Fahrettin Koca

Koronavirüsün pandemi haline gelmesiyle birlikte birçok kişi yeni gelişmelerden farkında olmak için dünyanın en büyük irtibat aracı olan interneti kullanmaya başladı. Tabii ki internette data arayışının tekrar tekrar içten ve güvenilir bilgilerle sonuçlanmadığı da aşina bir hakiki.

Geçtiğimiz günlerde İngiltere’de, King’s College London tarafından yapılan bir araştırma sonucunda sosyal medya üzerinden koronavirüs gelişmelerini takip eden insanların büyük bir kısmının kolaylıkla hatalı bilgilere ulaştığını ve bu bilgilere inandığını ortaya koymuştu. Özellikle sosyal medya üzerinde yanlış bilgilerin artışı sonucunda alanında bilirkişi kişiler en güvenilir kaynaklar olarak öne çıktı.

Konu Türkiye olunca akla gelen ilk isimlerden olan Fahrettin Koca ve Instagram hesabı da büyük bir ilgi fark etti. Haberi yazdığımız tarih itibarıyla 1.989 adet gönderiye sahip olan Koca’nın Instagram sayfasında 10 milyon takipçi bulunuyor.

Hakkında admin

Check Also

Spotify, Google Hesabı ile Giriş Yapma Özelliğini Kullanıma Açtı

Spotify, Google Hesabı ile Giriş Yapma Özelliğini Kullanıma Açtı

Çok uzun yıllar boyunca internet kullanıcıları hemen her platforma üye olmak için ayrı ayrı oturum …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir