Anasayfa / Genel / Robert Pattinson: Tenet Bir Mühendislik Başarısı ve Adeta Sihir Numarası

Robert Pattinson: Tenet Bir Mühendislik Başarısı ve Adeta Sihir Numarası

Birçok sektör gibi sinema da, bütün dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle derin bir kış uykusuna yatmış durumda. Her ne değin bugünlerde ara verilen film çekimleri baştan başlamış ya da sinema salonları tekrar izleyici kabul etmeye başlamış olsa da, sektördeki durgunluk hala devam ediyor.

Sanatkâr yönetmen Christopher Nolan ’ın yeni başyapıtı Tenet, Hollywood ’un üzerindeki ölü toprağını atmayı hedefliyor. Rahatsızlık riski sebebiyle sinema salonlarından uzak duran izleyicileri tekrardan beyaz perdeye çekebilecek dek yüksek bir beklenti yaratıcı film, herhangi bir askıya alma olmadığı takdirde 31 Temmuz ’da vizyona girecek.

Tenet, izleyicileri tekrardan sinema salonlarına çekebilir

tenet christopher nolan

Inception gibi zaman-mekan kavramlarını daha alçak üst edecek bir film olması beklenen Tenet, hala pek fazla gizem taşıyor. Senaryo sır gibi saklansa da, bugüne dek izlediğimiz fragmanlar ve oyuncu kadrosu tarafından paylaşılan bilgiler, Tenet ’in nükleer savaşı engellemek üstüne bir film olacağı yönünde.

Yakın süre önce Entertainment Weekly ile bir röportaj gerçekleştiren filmin yıldızlarından Robert Pattinson, fragmanlarındaki öngörülemezliğin, filmin kendisini yansıttığını söyledi. Tenet ’in farklı türler ve duygular aralarında büyülü bir şekilde dalgalandığını gösteren başarılı aktör, filmin senaryosunu “mühendislik başarısı ve büyü numarası” olarak nitelendirdi.

“Fragmanlardaki öngörülemezlik, muhakkak Tenet’in kendisini yansıtıyor”

tenet film

“İlk okuduğumda, senaryonun yaratıcılığından fazla etkilenmiştim. O vakit, bunu nasıl reel bir filme dönüştüreceklerini merak ettim. Adamakıllı imkansız görünüyordu. Neyse ancak, planlamak zorunda değildim. Sadece çıktım ve oynadım” diyen Pattinson, Nolan ’ın eşsiz öykü anlatımına yakışır, olağanüstü bir film izleyeceğimizi söylüyor.

Tenet ’te Pattinson ’ın yanı sıra John David Washington, Elizabeth Debicki, Dimple Kapadia, Aaron Taylor-Johnson, Clémence Poésy, Michael Caine, Himesh Patel ve Kenneth Branagh gibi isimleri de izleyeceğiz. İngiliz yönetmen Nolan ’ın 205 milyon dolar bütçeli yeni eseri Tenet, 31 Temmuz ’da gösterime girecek. 

Tenet fragmanı

Hakkında admin

Check Also

Porsche Taycan Satışları Beklentileri Karşılayacak

Porsche Taycan Satışları Beklentileri Karşılayacak

2020 yılı hemen hiçbir şey için iyi geçen bir yıl olmadı. Otomobil üreticileri ise pandemi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir