Anasayfa / Genel / Riot Games, Valorant İçin Sinematik Fragman ve Oynanış Videosu Yayınladı

Riot Games, Valorant İçin Sinematik Fragman ve Oynanış Videosu Yayınladı

Riot Games’in taktiksel birinci şahıs nişancı oyunu Valorant nihayet oyuncularla buluştu. Kapalı beta sürecinden meydana çıkan oyun, aylar süren bekleyişin ardından oynaması bedava bir oyun olarak bugün itibarıyla PC oyuncularına sunuldu. Riot Games, oyuncular göre büyük alaka gören Valorant’ın çıkışını iki yeni fragmanla kutladı.

Oyunda kendine has yeteneklere sahip karakterleri yöneterek 5v5 takımlarla bomba kurma veya bombayı yok etme temasında savaşıyorsunuz. Sahiden oyunun mekaniklerine, grafiklerine ve oyun modlarına baktığımızda Team Fortress 2, CS:GO ve Overwatch gibi oyunlarla büyük benzerlik gösterdiğini söyleyebiliriz. Riot, geleneksel FPS oyunlarının karışımıyla yeni bir âlem yaratmaya çalışıyor.

valorant

Valorant, oyuncuların Spike’ı yerleştirmeye ya da tahrip etmeye çalıştığı, 5’e 5 mücadelelere sahne oluyor. 13 turu ilk kazanan takım, maçı galibiyetle kapatıyor. Oyun bu açıdan geleneksel FPS oyunlarıyla benzerlik gösteriyor. Fakat iş sadece silahlar ve mermilerle bitmiyor. Oyuncular ayrı yetenekleri olan ajanlardan birini seçerek oyunun gidişatını etkiliyor. İlk fragman da tam olarak buna odaklanıyor ve oynanış görüntüleriyle oyunun mantığını ortaya koyuyor.

Valorant, bu açıdan standart bir birinci kişi nişancı oyunundan daha fazlasını sunuyor. Geliştirici, sinematik fragmanda göreceğiniz gibi League of Legends’ta olduğu gibi Valorant’a özel bir evren oluşturmaya çalışıyor. Karakterlerin hikayeleriyle şekilleneceği görünüşe göre bu evren, diğer yanlamasına sezonluk içeriklere de temel oluşturacak. Fragmanda iki düellocu karakter Jett ve Phoenix’in kovalamacasını gösteriyor.

Valorant’ı en ince ayrıntısına kadar ücretsiz bir şekilde indirmek ve oynamak için izlemeniz gereken tüm adımlara buradan erişebilirsiniz.

Valorant için yayınlanan sinematik fragman

Valorant oynanış videosu

Webtekno Telegram kanalında yayınlanan anket

Hakkında admin

Check Also

Opera Mini, Android’de 500 Milyon İndirmeyi Aştı

Opera Mini, Android’de 500 Milyon İndirmeyi Aştı

Android işletim sistemi oldukça uzun zamandır kullanımda ve ondan öncesine kadar giden çok fazla uygulama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir