Anasayfa / Genel / Riot CEO’su: VALORANT’ta Hilecilere İkinci Talih Değil

Riot CEO’su: VALORANT’ta Hilecilere İkinci Talih Değil

Riot Games, geçtiğimiz gün yeni FPS (birinci kişi nişancı) oyunu VALORANT ’ı oyunculara sunmuştu. Oyunun beta sonrası aşamasına geçmesiyle birlikte sıralamalarının da sıfırlandığını gören birçok oyuncu oyuna yeni bir açılış yerine getirmek durumunda kalmıştı fakat anlaşılan bu yeni başlangıcın içerisine hileciler dâhil edilmedi.

VALORANT ’ın kapalı beta sürecinde hile kullanan oyuncular da önceki sıralamalarının silineceğini düşünmüştü ama bu oyuncuların büyük bir çoğunluğunun hesabı engellenmiş olarak kaldı veya oyundaki birkaç raunttan sonradan tekrar engellendi. Aldanma kullanan oyuncular, farklı alanlara yönlendirilmiş Discord kanallarında ve popüler aldanma forumlarında şikâyetlerini dile getirdi.

‘Hilecilere ikinci baht yok’

valorant

Riot, oyunun kapalı beta aşamasında kandırma kullanan 10 binden fazla oyuncuyu engellemişti. Riot ’ın anti aldatma sistemi geliştiricisi Matt Paoletti, geçtiğimiz ay Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımda ekipman engeli alan çoğu oyuncuya zevk gösterileceğini oysa her ne olursa olsun hesaplarını her tarafta açmaları gerektiğini ifade etmişti.

Bu, aldanma kullanan herkese müsamaha gösterileceği anlamına gelmiyor. Bir kullanıcı, Twitter üzerinden Riot CEO ’su Nicolo Laurent ’e gönderdiği mesajda “Merhaba, bedava hile yazılımı kullanan oyunculardan bir tanesiydim ve bize dersimizi almamız için ikinci bir şans verileceğini duyduğumda fazla heyecanlanmıştım ve dersimi de aldım. Bugün yeni bir hesapla oynamayı denedim ve ‘VALORANT’tan engellendiniz ’ uyarısıyla hesabım silindi. Bu bir hata mı yoksa engelleri kaldırmadınız mı?” dedi.

valorant

Riot CEO ’sunun kullanıcıya cevabıysa “Üzgünüm, hilecilere ikinci talih yok” oldu. Paoletti ise Twitter hesabından yaptığı ikinci bir paylaşımda olaylara tarafsızlık getirdi. Paoletti, hile yazılımlarını sadece birkaç defa kullananların affedildiğini ama durmadan hile kullananların daimi olarak engellendiğini söyledi.

Peki, siz VALORANT ’ta güdülen bu hile politikası hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce ikinci bir şans verilmeli mi yoksa gerçekten hileciler ikinci bir şansı adalet etmiyor mu?

Hakkında admin

Check Also

Sosyal Medyadaki ‘Trendyol’dan Kart Bilgileri Çalındı’ İddialarına Trendyol’dan Cevap

Sosyal Medyadaki ‘Trendyol’dan Kart Bilgileri Çalındı’ İddialarına Trendyol’dan Cevap

Ülkemizdeki sosyal medya kullanıcıları, birkaç saattir Trendyol ile ilgili bir meseleyi konuşuyorlar. İddialara göre Trendyol, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir