Anasayfa / Genel / Ridley Scott, Bir Alien Filmi Daha Yönetmek İstiyor

Ridley Scott, Bir Alien Filmi Daha Yönetmek İstiyor

Bilim kurgu sinemasının en popüler ve en sevilen filmlerinden bir her birine de hiç hiç kuşkusuz Alien serisidir. görünürde 1979 ’daki ilk Alien filminin de yönetmeni olan Ridley Scott, üçüncü Alien ‘prequel ’ı (hikâyede geçmişe dışarı giden filmler) konusunda da epeyce hevesli. Hatta filmin ismi dahi muhakkak: Alien: Awakening. Olağan mertebesine ulaşmış olan ilk Alien ’ın diğer iki prequel filmiyse 2012 yılında meydana çıkan Prometheus ve 2017 yılında çıkan Alien: Covenant ’tı.

Geçtiğimiz yıl, Ridley Scott ’ın isminin 2017 yılında muhakkak olduğunu söylediği Alien: Awakening ’in imlâ aşamasında olduğuna dair söylentiler ortaya çıkmıştı. Scott ’ın niyetiyse filmin yönetmenlik koltuğunda oturmak. Hem Ridley Scott ’a kadar Covenant ’tan sonra seride gidilebilecek fazla pozitif bölge bulunuyor.

“Alien ’da hâlâ gidilebilecek fazla fazla uzaklık var”

alien

Ridley Scott, verdiği bir röportajda “Bence hâlâ Alien ’da gidilebilecek fazla artı uzaklık var fakat acilen her yerde şekillendirmeniz gerekiyor. İlk filmi yaparken sürekli olarak düşündüğüm şey, neden böyle bir yaratık yapılsın ve neden yumurtaları içeren bir gemide gezi yapsındı. Bu aracın ve bu yumurtaların amacı neydi? Sorgulanacak olan şey bu. Bir sonraki düşünce kim, niçin ve ne amaçla” ifadelerini kullandı.

2017 yılında seyircileriyle buluşan Covenant, peşinde bir dizi soru bırakarak bitmişti. görünen o ki Scott ’ın kafasındaki bu devam filmi de orijinal Alien ile prequel arasındaki boşlukları dolduracak. Scott, diğer iki filmle birlikte bazı soruların cevabını vermiş olsa da Alien: Awakening ile amacın ne olduğunu anlatacak.

Şu lahza için bu prequel serisinin devam filmi pek de mümkün gözükmüyor. Alien: Covenant, dünya genelinde 240 milyon dolarlık gişe hasılatı elde etmesi ve izleyicileri de bütün anlamıyla memnuniyet edememesi sebebiyle yapımcılarını düş kırıklığına uğratmıştı. Serinin yayınlama haklarını bölge Disney, gelecekte seriyi kullanacak olsa da yeni yapımın, ticari anlamda başarısız sanılan bir filmin devamı olma ihtimali düşük.

Hakkında admin

Check Also

P.T.'nin PlayStation 5'te Oynanamayacağı Resmen Açıklandı

P.T.’nin PlayStation 5’te Oynanamayacağı Resmen Açıklandı

Sony’nin yeni nesil konsolu PlayStation 5’in geriye dönük uyumlulukla geleceği açıklanmış ve hatta PlayStation 5’te …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir