Anasayfa / Genel / Resident Evil 8’in PS4 Sürümü, Geliştirme Problemleri Nedeniyle İptal Edildi

Resident Evil 8’in PS4 Sürümü, Geliştirme Problemleri Nedeniyle İptal Edildi

Resident Evil 8, heyecan verici fragmanı ve çekişmeli bitimiyle fazla konuşulan oyunlar arasındaydı oysa PS5 etkinliğinde ortaya çıkmasının ardından işler oyun için o kadar de iyiye gitmiyor gibi görünüyor. 2021 yılına doğru ilerlerken bizi nelerin beklediğiyle ilgili birçok akış olmuştu. Bu yüzden karlı arazi, kurt adamlar ve cadılar kimse için beklenmedik değildi.

Sızıntıların çoğu dürüst çıksa da büyüyen bir aksilik herkesi hemen hemen zıt köşeye yatırdı. Kullanıcıların beklediği, belki de umut ettiği; Resident Evil 8’ın eski konsollara gelebileceği beklentisinin arkası abes çıktı. Dusk Golem isimli Twitter kullanıcısı, Resident Evil 8 için planların neden değiştiğine dair tanımlama yaptı.

Resident Evil 8’in PS4 sürümünün iptalinin ardındaki geliştirilmiş grafikler var:

Resident Evil 8

Resident Evil 8’in PS4 sürümünün iptali hakkında konuşan Dusk Golem; oyunun, yükseltilen grafikleri sebebiyle eski nesilde sorun yaşayabileceğini, en iyi Resident Evil 8 deneyiminin PS5 ’te elde edilebileceğini vurguladı. Fragmanın bazı yerlerinde görülebilen grafik kalitesindeki eşitsizlik ve bilhassa bir takım karakterlerdeki değişiklik, Dusk Golem ’in söylediklerini destekler nitelikte.

Resident Evil 8‘in eski cins konsollarda oynanamayacak olması çoğu oyuncu için asap bozucu olsa da Capcom‘un düşük donanımla devam etmeyeceğini ve en gelişmiş yeni Resident Evil deneyiminin yaşanacak olduğunu kavramak güzel. En azından PS5 sahibi olacaklar için durum böyle. Hayatına 1996 yılında başlayan Resident Evil serisi, kısa vakit içerisinde parladı ve oyun endüstrisinin nefret edilen şey türündeki başyapıtlarından bir tanesi olmayı başardı. Oyunları, filmlere ve dizilere uyma trendinin yükseldiği şu günlerde Resident Evil ’ın da her yerde uyarlanması fazla da sürpriz olmazdı oysa Netflix de Resident Evil ’ın baz alındığı bir dizi üzerinde çalıştıklarını onayladı.

Resident Evil, daha önce Milla Jovovich ’li bir film serisine de uyarlanmış ama filmin gittiği nokta ve markanın nefret edilen şey, hayatta kalma ögelerinden kopması hayranları mutlu etmemişti. Daha önce verilen bir röportajda Netflix ’in ‘var olan mitolojiyi derinleştireceği’ söylenmişti. Dizinin, şu an için hangi hikâyeyi peşine düşüp takip edeceği bilinmiyor olsa da hayranların Netflix uyarlamasından beklediği bazı şeyler var. Dizi uyarlamasının detaylarına buradaki haberimizden ulaşabilirsiniz.

Hakkında admin

Check Also

Spotify, Google Hesabı ile Giriş Yapma Özelliğini Kullanıma Açtı

Spotify, Google Hesabı ile Giriş Yapma Özelliğini Kullanıma Açtı

Çok uzun yıllar boyunca internet kullanıcıları hemen her platforma üye olmak için ayrı ayrı oturum …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir