Anasayfa / Genel / Resident Evil 4 Remake, Büyük Değişikliklerle Gelecek

Resident Evil 4 Remake, Büyük Değişikliklerle Gelecek

Nefret oyunu sevenler için efsane oyun serilerinden biri olan Resident Evil ’ın 2005 senesinde oyuncularla buluşan 4. oyununun remake versiyonu için hazırlıkların başladığı geçtiğimiz aylarda ortaya çıkmıştı. Geçmişte Resident Evil 2 ve Resident Evil 3 oyunları için de remake’ler üretilmiş ve bu versiyonlar oldukça beğenilmişti. Serinin hayranlarıysa Resident Evil 4 Remake haberleri çıkmaya başladığından beri yeni ayrıntı için gözlerini dört açmış durumdalar. İyi haberse bazı detayların gelmeye başlamış olması.

Resident Evil serisini oynayan pek fazla oyuncu, hâlihazırda oyunda yer alan denetim sistemi; hikâyeyi ve oyun türünü desteklemede her ne değin başarılı olsa da daha pratik ve modern bir denetim sisteminden yanaydı. İddialara tarafından Resident Evil 4 Remake ’de orijinal denetleme sistemi geride bırakılarak daha çağdaş bir oynanış sağlanacak. Bu iddianın yanında oyunun bununla birlikte hikâyesinde de geliştirmeler yaşanacağı ve bir takım karakterlerin hikâyelerine dair daha pozitif detaya yer verileceği de düşünülüyor.

Şansın Dönmesi, oyuncu deneyimini etkileyebilir:

resident evil 4 remake

Gerçekte bu haber fazla da şaşılacak yok çünkü piyasaya sürülen pek fazla oyunun remake’i benzer değişikliklerle geliyor. Hikâyenin genişletilmesi de bu değişikliklerin başında yer alıyor diyebiliriz oysa Resident Evil 4 Remake için oyun denetleme sisteminin de değişmesi bir istisna yaratıyor. Oyuncuların alıştıkları kontrol isteminin değişmesine nasıl bir tepki vereceği merak konusu.

Serinin hayranlarının dört gözle beklediği Resident Evil Village ’dan gelen ekran görüntüleri, serinin görsel anlamda da ne kadar geliştiğini gözler önüne sermişti. Resident Evil 4 Remake ’de görsel anlamda ne gibi geliştirmeler ve değişiklikler yaşanacağı da merak konusu ama hemen şimdi bu konuda bir haber veya görsel ortaya çıkmış yok.

resident evil 4 remake

Natürel ki keza bu anlamda hem de bahsi geçen kontrol değişimi ve hikâye geliştirmeleri konusunda oyun yayınlanmaya hazır hâle gelene değin böylece fazla değişim yaşanacaktır oysa gelen bütün bilgilerin doğruluğundan belli almak için resmi duyurunun ve görsellerin gelmesini beklememiz gerekecek. Oyunun yayın tarihi hakkında da az önce bir yorumlama yapılmadı ancak 2021 ’de oyunun hangi platformlar için ve ne zaman yayınlanacağına dair detayların açıklanması bekleniyor.

Hakkında admin

Check Also

Steam Sonbahar İndirimi Başladı: Sağlam İndirime Giren 10 Oyun

Steam Sonbahar İndirimi Başladı: Sağlam İndirime Giren 10 Oyun

Steam’in her sene düzenli olarak yaptığı indirimler, ülkemiz dahil tüm dünyada ilgiyle takip ediliyor. PC …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir