Anasayfa / Genel / Razer THX Spatial Audio Uygulaması, Windows 10 İçin Yayınlandı

Razer THX Spatial Audio Uygulaması, Windows 10 İçin Yayınlandı

Razer, sinemalardan ses sistemlerine, bilgisayarlardan otomobillere değin geniş yelpazede ürünler için geliştirdiği manzara ve ses teknolojileriyle bilinen THX markasının gücünü bütün cihazlarında zaten kullanıyor. Bu noktada Razer Blade Pro, 2017 yılında THX’in yüksek düzeyde ekran ve ses kalitesi karşılayan mobil sertifikasına sahip ilk dizüstü bilgisayar olmuştu.

Razer ve THX meslek birliği sonra Kraken kulaklıklarında da devam etmiş, 7.1 surround ses sağlayan mekansal ses uygulaması ortaya çıkmıştı. Geliştirilen bu teknoloji artık Razer THX Spatial Audio uygulamasıyla tüm Windows 10 bilgisayarlara geliyor. Dilekçe, surround ses deneyimini kulaklıklarına taşımak isteyen cümbür cemaat için ideal bir araç olabilir.

Razer THX Spatial Audio, kulaklıklara 3 boyutlu ses deneyimini getiriyor

Razer THX Spatial Audio uygulaması

Mekansal ses, gerçekte Windows için yeni bir teknoloji yok. Kullanıcılar, senelerdir Dolby Atmos veya Microsoft’un kendi geliştirdiği Windows Sonic özelliğiyle bu deneyimi bilgisayarlarına taşıyordu. Fakat Razer ve THX, uygulamanın iki ses kanalından derin, üç boyutlu bir ses yaratma konusunda en dürüst çözümlerden biri olduğunu iddia ediyor.

razer thx spatial audio

Razer THX Spatial Audio, 5.1 veya 7.1 sistemlerde de gerçek bir surround sistem deneyimi vadediyor. Bütün bunların yanı sıra Razer THX Spatial Audio uygulaması 3,5 mm, USB ve kablosuz kulaklıklarda başarıyla çalışıyor. Dolby ve Microsoft’un muhalif çözümleri ise kablosuz ürünlerde çalışmıyor.

Razer THX Spatial Audio

THX motorunun çıkışı, doğal üç boyutlu bir ses deneyimi sağlayarak oyunları canlandırıyor. Böylece çok oyunculu oyunlarda ses kasmak istediğinizde daha iyi sonuçlar elde edebiliyorsunuz. Razer THX Spatial Audio uygulaması, her kullanıcının uygulamayı kendi tercihlerine kadar tamamiyle ayarlamasına olasılık tanıyan hoparlör konumlandırma, ses seviyesi ve mesafe gibi özelliklere sahip bir kişiselleştirme seçenekleri sunuyor.

Razer THX Spatial Audio’ya kişiselleştirilebilir profiller gelecek

razer thx spatial audio uygulaması

Razer THX Spatial Audio uygulaması, yakında Windows 10’daki Windows Game Bar (Win + G) aracılığıyla erişilebilen bir widget da içerecek. Bu Nedenle ses profilleriniz aralarında çarçabuk değişim yapabileceksiniz. Tatbik, Razer’ın resmi web sitesi yoluyla 20 dolarlık fiyat etiketiyle satışa sunuldu. Mahsul sayfasına buradan ulaşarak test sürümünü indirebilir veya satın alabilirsiniz. Ayrıca uygulamanın sunduğu ses performansını sınamak için aşağıdaki demoyu kulaklıkla dinleyebilirsiniz.

THX Spatial Audio tanıtım videosu:

Hakkında admin

Check Also

Türkiye'de Gönüllü Olacak 550 Kişiye Koronavirüs Aşısı Uygulanacak

Türkiye’de Gönüllü Olacak 550 Kişiye Koronavirüs Aşısı Uygulanacak

2020 yılının bir numaralı gündem maddesi olan koronavirüs salgını, olağan hayatımızı tümüyle değiştirdi. Uzmanlar, bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir