Anasayfa / Genel / Rayman’in Hayran Yapımı Versiyonu Rayman Redemption Yayınlandı

Rayman’in Hayran Yapımı Versiyonu Rayman Redemption Yayınlandı

Rayman, Ubisoft tarafından yayınlanan bir platform video oyunu. 1995 yılında Michel Ancel göre tasarlanan orijinal Rayman’in piyasaya sürülmesinden bu yana süratli, pat diye artı platformda toplam 45 versiyonla karşımıza çıktı. Şimdiyse oyunun bir hayranı, kendi tasarımı olan yeni versiyonu paylaştı.

Rayman Redemption, retro sevenlerin muhakkak beğeneceği bir oyun gibi görünüyor. Oyunu terbiyesizce anlatmak icabında; oyun, 1995 yılında piyasaya sürülen orijinal Rayman oyununun bitmiş canlandırılması fakat Rayman Redemption’ın tam sürümü; yeni seviyeler, küçük oyunlar ve toplanması ya da tamamlanması gereken yeni materyaller dâhil edinmek üzere birçok yeni içeriğe sahip.

İşte Rayman Redemption’ın tanıtım videosu:

Oyunun yaratıcısı Ryemanni, üç yıldır bu proje üzerinde çalışıyor ve kısa tanıtım videosundan anlaşılabileceği üzere oyun devlete ait bir 2D Rayman oyunu gibi görünüyor. Oyun, 972 MB boyutunda ve Windows 10 ile ahenkli çalışıyor. Oyun ayrı işletim sistemlerinde de çalışabilir fakat oyunun yaratıcısı Windows 10 dıştan bir sistem üzerinde deneme etmediğini aktarmış. Oyunun tam sürümü buradan indirilebilir.

Rayman ’in son orijinal versiyonu Rayman Legends oyunuydu. Çok oyunculu moda da sahip olan oyun; PlayStation 4, Nintendo Switch, Xbox One, PlayStation 3, Xbox 360, Wii U, Microsoft Windows ’ta oynanabiliyor.

rayman redemption

Platform oyunu sevenlere bir iyi haber de Türk geliştiricilerden geldi. Yaklaşık bir sene önce sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, Türk oyun geliştiricisi Sedat Güç‘ün bir oyun projesi üzerinde çalıştığından ve Bob and Prickle isimli bu projenin dünyanın en popüler çevrimiçi oyun platformu olan Steam‘de yer alacağından bahsetmiştik.

Oyunculara nasıl bir deneyim sunacağı merak edilen oyun, beta sürümüyle Steam’de erişime açıldı ve isteyen bütün oyuncular kadar deneyimlenebiliyor. Oyunun istikrarlı sürümüyle 2021 yılında tanışacağız ama oyunla ilgili ilk bilgileri elde etmek için buradaki haberimize göz atabilirsiniz.

Hakkında admin

Check Also

Samsung, Galaxy S30/S21 İçin Olduğu Düşünülen Yeni Bir Marka Oluşturdu

Samsung, Galaxy S30/S21 İçin Olduğu Düşünülen Yeni Bir Marka Oluşturdu

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, son günlerde hareketli bir sürecin içerisine girdi. Şirket, ilk olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir