Anasayfa / Genel / Raspberry Pi Benzeri Yerli Yazılım Kartı Teknofest’te Tanıtıldı: 10 Bin Öğrenciye Ücretsiz Dağıtılacak

Raspberry Pi Benzeri Yerli Yazılım Kartı Teknofest’te Tanıtıldı: 10 Bin Öğrenciye Ücretsiz Dağıtılacak

Bu sene Gaziantep’te düzenlenen ve Türkiye’nin dört bir yanından yeni teknolojik gelişmelerin paylaşıldığı TEKNOFEST 2020’ye katılan Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Bayraktar, yerli ve milli imkanlarla üretilen “Deneyap Yazılım Kartı”nı tanıttı. Tanıtılan bu kart, özellikle öğrencilerin kendi projelerini yapabilmesi için ücretsiz olarak dağıtılacak. Kart, genel itibariyle günümüzde çok popüler olan Raspberry Pi bilgisayarlara benziyor. Kamera, mikrofon gibi pek çok özelliği halihazırda barındırması ise öğrencilerin kartı kullanarak yeni ürünler geliştirmesi için önemli olarak görülüyor.

Eğitim teknolojileri için önemli bir adım atmak istediklerini söyleyen Bayraktar, “Eğitim teknolojilerinde önemli bir adım atmak istedik. Kullandığımız kartların, standartların güçlü bir alt yapısı olsun istedik. Bu kapsamda çalışmalar yapıyorduk. Malum yapay zeka her sektörde olan şeyler. Artık her alanda yapay zeka var. Artık milyarlarca makine birbiriyle konuşuyor. Öyle bir kart geliştirelim ki akıllı şehirler uygulaması yapılabilsin, lojistikten sağlığa kadar her alanda kullanılabilsin istedik” dedi. 

Hakkında admin

Check Also

NVIDIA GeForce RTX 3070’in 3DMark Performansı Ortaya Çıktı

NVIDIA GeForce RTX 3070’in 3DMark Performansı Ortaya Çıktı

8nm Ampere GA104 tabanlı NVIDIA GeForce RTX 3070 kart, GeForce RTX 2080 Ti’dan biraz daha …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir