Anasayfa / Genel / Quentin Tarantino, Son 10 Yılda Çıkış Yapan Filmler Aralarında Favorisini Açıkladı

Quentin Tarantino, Son 10 Yılda Çıkış Yapan Filmler Aralarında Favorisini Açıkladı

Pulp Fiction, Kill Bill, Django, True Romance gibi kült filmleriyle dünyanın en ünlü yönetmenlerinden biri olarak kabul edilen Quentin Tarantino, kendi kişisel görüşüne kadar son 10 yılın en iyi filmini açıkladı. Premiere ’e konuşan meşhur yönetmen, son 10 sene içinde vizyona giren filmler aralarında favorisinin David Fincher imzalı The Social Network olduğunu söyledi. 

Günümüzün en varlıklı insanlarından olan Mark Zuckerberg üzerine odaklanarak Facebook ’un kuruluşunu anlatan film, büyük bir kesim kadar olumlu geri dönüşler almıştı.

“The Social Network, eller aşağı… Bir numara, çünkü en iyisi o. Bu dek. Tüm rekabeti ezip geçiyor” biçiminde izah etme yapan Tarantino, Türkçe ’ye “Sosyal Ağ” ismiyle çevrilen filme olan ilgisini de göstermiş oldu. 2010 yılında yayınlanan The Social Network, Akemi Ödülleri ’nde 8 farklı dalda aday olurken 3 dalda ödül almayı başardı. Bu ödüller; En İyi Düzenleme, En İyi Orijinal Müzik ve En İyi Devamlılık oldu. 

Filmin senaryosunu yazar Aaron Sorkin ’den de övgüyle bahseden Tarantino, yazarın derhal çalışan en iyi yazarlardan biri olduğunu belirtti. Ayrıca Sorkin ’in yazdığı The Newsroom ’un da büyük bir hayranı olduğunu söyledi. 

Oyuncu kadrosu

Facebook ’un Harvard Üniversitesi ’nden çıkıp tüm dünyaya yayılan hikayesini anlatan The Social Network ’ün başrolünde Jesse Eisenberg bulunuyor. Mark Zuckerberg ’ü canlandıran Eisenberg ’e Andrew Garfield ve Justin Timberlake eşlik ediyor. 

Peki, sizin son 10 yılda meydana çıkan filmler arasında en çok beğendiğimiz film hangisi? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz. 

Hakkında admin

Check Also

Porsche Taycan Satışları Beklentileri Karşılayacak

Porsche Taycan Satışları Beklentileri Karşılayacak

2020 yılı hemen hiçbir şey için iyi geçen bir yıl olmadı. Otomobil üreticileri ise pandemi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir