Anasayfa / Genel / Qualcomm, Wi-Fi 6E Destekli İlk Yongalarını Duyurdu

Qualcomm, Wi-Fi 6E Destekli İlk Yongalarını Duyurdu

Qualcomm, sözde geçirgen sektöründe bir dünya devi olarak biliniyor ve ürünleri için öyle çok büyük markayla iş birliği yapma yoluna gidiyor. Ürettiği yongaların başarısıyla övünen şirket, bugün kendini bir adım daha ileriye taşıdı ve Wi-Fi 6E desteğiyle telefonlar ile router’lar için üretilecek yeni yongalarını duyurdu. Ürünün eski modellere oranla daha hızlı ve daha güvenilir olacağı da söylendi.

Temelde iki mahsul grubuna yönelik çıkacak ürünün yılın ikinci yarısında telefonlar için, bunun hemencecik gerisinde da router’lar için piyasaya sürüleceği bildirildi. Tüm bu yongaların en önemli özelliğiyse geçtiğimiz ay Amerika Birleşmiş Devletleri ’nde kullanıma açılan 6 GHz spektrumundan yararlanan Wi-Fi 6E desteğine sahip olması biçiminde açıklandı. Wi-Fi spektrumunun şimdiye kadarki en geniş hâli olan 6E desteği nedeniyle ürünlerin yüksek performansla gelmesi bekleniyor.

Çok süratli bir geçiş olacak:

qualcomm

Telefon yongalarının, Qualcomm ’un Snapdragon yongalarıyla entegre olma eğilimi gösteren FastConnect hattı altına girdiğini de söyleyebiliriz. 3 Gbps ve 3,6 Gbps olmak üzere 2 seçenekli olacak ürünlerin en yüksek hızlara sahip FastConnect 6700 ve FastConnect 6900 olması bekleniyor. Keza modellerin her ikisi de maksimum Wi-Fi kanal boyutu desteği içeriyor. Qualcomm Teknoloji Başkan Yardımcısı VK Jones, kişisel tahmini olarak yapılacak geçişin fazla hızlı olmasını beklediğini ve özellikle ileri teknoloji kullanan telefonlara hemencecik eklemeler olacağını söylüyor.

Ürünler hakkında en fazla merak edilen şeylerden bir adam başına de şüphesiz ama piyasaya sürülme zamanı. Bu konu hakkında demin net bir veri olmasa da gelecek yılın amiral gemilerini beklemeden bu senenin sonuna dürüst tanıtılacakları varsayım ediliyor. Qualcomm ’un bu yıl ürettiği Snapdragon yongaların 6 GHz desteği içermeyen FastConnect 6800 kullandığı göz önüne alınırsa fiilen lansman için ortaya atılan tarih tahminlerinin istikrarlı olduğu yorumları da yapılıyor. Router’lar için gelecek Wi-Fi 6E yongaları da büyük merak uyandırmış durumda. Süratli bir açılış yapan Wi-Fi 6E’nin bu yeni alanda nasıl ilerleyeceğini her zaman birlikte göreceğiz.

Hakkında admin

Check Also

Sosyal Medyadaki ‘Trendyol’dan Kart Bilgileri Çalındı’ İddialarına Trendyol’dan Cevap

Sosyal Medyadaki ‘Trendyol’dan Kart Bilgileri Çalındı’ İddialarına Trendyol’dan Cevap

Ülkemizdeki sosyal medya kullanıcıları, birkaç saattir Trendyol ile ilgili bir meseleyi konuşuyorlar. İddialara göre Trendyol, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir