Anasayfa / Genel / Qualcomm, Bütçe Dostu Telefonlara 5G Desteği Getirecek Snapdragon 690 ’ı Duyurdu

Qualcomm, Bütçe Dostu Telefonlara 5G Desteği Getirecek Snapdragon 690 ’ı Duyurdu

Dünyanın en popüler mobil işlemci üreticileri arasında bulunan Qualcomm, Snapdragon 600 serisi işlemcilerine yeni bir aza daha kattı. Snapdragon 690 ismiyle duyurulan işlemci, yerinde fiyatlı telefonlarda 5G bağlantı sunulmasını sağlayacak. 6 GHz 5G temas sunacak Snapdragon 690, tahmin edebileceğiniz gibi amiral gemisi 5G yongalara göre birazcık daha yavaş bir bağlantı sağlayacak. 

Snapdragon 600 serisinin yeni üyesi olan Snapdragon 690, 5G temas desteğinin yanında bir takım diğer iyileştirmeler de sunuyor. Snapdragon 690 ’la ilgili açıklama yapan Qualcomm, yeni işlemcinin Snapdragon 675 ’e kıyasla yüzde 20 daha iyi CPU performansının yanına yüzde 60 daha iyi grafik sunacağını açıkladı. 

Giriş-orta düzey akıllı telefonlar Snapdragon 690 bir uçtan bir uca 5G ’ye kavuşacak

Snapdragon 690

Qualcomm, daha önce 5G temas destekli amiral gemisi yonga setlerine alternatif olarak Snapdragon 765 ve 768G gibi orta-üstteki seviye işlemciler tanıtmıştı. Snapdragon 690, Qualcomm ’un yerinde fiyatlı işlemcilere 5G temas özelliği getirmesi yolunda da birincil adım oldu. 

Snapdragon 690

Snapdragon 690, 120Hz ekran onarım hızı desteği sayesinde daha yüksek süratli ekranların yerinde fiyatlı telefonlarda da kullanılmasını sağlayabilir. Qualcomm ’un yeni işlemcisi bununla beraber 4K HDR video çekimini de destekliyor. Snapdragon 690, bununla beraber kullanılacağı akıllı telefonlardan 192 megapiksele değin kemara desteği sunuyor.

Qualcomm’un 5G destekli birincil giriş-orta düzey işlemcisi olan Snapdragon 690, muhtemelen yılın ikinci yarısının başlarında öncelikle bir zeki telefonda karşımıza çıkacaktır. Laf konusu telefon tanıtıldığında Qualcomm’un vadettiği ‘uygun fiyatlı 5G’ deneyimini sunup sunamadığını göreceğiz.

Hakkında admin

Check Also

Amazon'un Bulut Tabanlı Oyun Sistemi Luna Erken Erişime Açıldı

Amazon’un Bulut Tabanlı Oyun Sistemi Luna Erken Erişime Açıldı

Amazon, geçtiğimiz haftalarda bulut oyun hizmeti Luna’yı duyurmuştu. Şirketin bulut oyun sistemi, Google Stadia, Xbox …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir