Anasayfa / Genel / PUBG Oynarken Tercih Edebileceğiniz En Güçlü Silahlar

PUBG Oynarken Tercih Edebileceğiniz En Güçlü Silahlar

Battleroyale denildiğinde birincil akla gelen oyunlardan biri olan PUBG, her birinin ayrı hasar ve özellikleri bulunan onlarca silaha sahip. Bu silahları ve öteki eklentileri harita üstünde toplayarak ilerlediğimiz oyunda, her tabanca farklı hasarlar veriyor.

Başta oyunda farklı silah sınıfları bulunuyor. Yani keskin nişancı tüfeği ile hafif makineli tüfekleri benzer listede tutmayacağız. Bugün sizlere, her silah sınıfından en zinde silahları sizlerle paylaşacağız. Bu silahları seçerken, hasarları ilk olarak elde etmek üzere, mermi hızı, geri tepme hızı gibi hususları dikkate aldık. gerçi söylemeden geçmeyelim; bu liste, PUBG ’nin yayınladığı verilerden destek küskün olsa da öznel bir liste olarak hazırlandı. 

Listemiz, PUBG ’nin PC sürümüne odaklı yapılsa da mobil sürüm için de önerge niteliği taşımaktadır. Hazırsanız listemize başlayalım:

PUBG ’nin en dinç silahları

SMG (Hafif Makineli Tüfek)

Vector

Vector, özellikle düşük mermi kapasitesinden dolayı öyle pozitif tercih edilmiyor, ama uzatılmış şarjöre sahip bir Vector, yakın mesafede fazla can yakabiliyor. 350 m/s hıza ulaşan 9 mm mermi kullanan silah, mermi başına 31 zarar veriyor.

UMP45

SMG ’lerin bir öteki dinç silahı ise UMP45. Mermi başına 41 zarar veren bu silah, yakın mesafelerde fazlasıyla tercih ediliyor. 

AR (Hücum Tüfeği)

AUG

Oyunun en etkili silahlarından biri olan AUG, droplardan düştüğü için kesintisiz karşılaşamıyoruz, ama bu silaha sahip olan kişi de rakibinin karşısında bir tık öne çıkıyor. 940 m/s hıza ulaşan mermileriyle bariz nişancı tüfekleriyle yarışmacı AUG, mermi başına 41 hasar vuruyor.

AKM

Oyunun en fazla seken hücum tüfeklerinden olan AKM, buna karşın fazla yüksek hasarlar bırakabiliyor. Özellikle oyunda aim kontrolünüz iyiyse 47 hasar veren AKM ’yi seçim edebilirsiniz. 

M416

PUBG ’nin en çok kullanılan silahı olan M416, son güncellemede nerf yemiş olsa da hala sevilerek kullanılıyor. Eklentileri takıldığında çok daha etkili olan bu silah, özellikle DMR ya da SR bulunamadığında uzaktan da kullanılabiliyor.

Groza

Tekrar yalnızca droplardan düşen Groza, mermi başına 47 ’lik hasarıyla bir hücum tüfeği için fazla pozitif hasar veriyor. Üstelik bu hasarı verirken AKM gibi de sekmiyor.

DMR (Nişancı Tüfeği)

SLR

Bariz nişancı tüfeğiyle arka arkaya baskı yapmak isteyenlerin seçim edebileceği SLR, mermi başına 58 hasar veriyor. 

Mini 14

Ufak, zarar bakımından öteki DMR ’lardan daha düşük bir değere sahip olsa da fazla daha süratli ateş etme imkanı ve daha artı şarjör, silahın avantajları olarak dikkat çekiyor.

SR (Belirgin Nişancı Tüfeği)

AWM

Oyunun en güçlü silahı olan AVM, yalnızca droplar üzerinden düşüyor. Silahın en büyük avantajı ise kaskınız ne olursa olsun tek atabiliyor olması. 945 m/s mermi hızına sahip olan silahın adi hasarı 105. Tabanca, kask olmayan bir kişinin kafasına nişan alırsanız 262 vururken, level 3 kaskı bulunan bir oyuncuya 118 vurabiliyor. 

Kar98k

Oyunun en ünlü keskin nişancı tüfeği olarak kabul edebileceğimiz Kar98k, 79 ’luk hasara sahip.  Bu silahla, level 3 kask olmadığı sürece tüm kafadan hedeflere tek atabiliyoruz. Doğrusu Kar98k yerine M24 ’ü bu listeye alacaktık, ama Kar98k ’ya tarafından daha eksik çıkmasından dolayı tercihimizi Kar98k ’dan yana kullandık.

Hakkında admin

Check Also

Samsung, QLED TV'leri ile Zirveye Oynamasının Arkasındaki Faktörleri Açıkladı

Samsung, QLED TV’leri ile Zirveye Oynamasının Arkasındaki Faktörleri Açıkladı

Güney Koreli teknoloji şirketi Samsung, daha çok akıllı telefonları ile konuşuluyor olsa da gerçekte bilgisayardan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir